SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zalando otwiera centrum logistyczne w Olsztynku. Będzie obsługiwać zamówienia z Zalando Lounge

Platforma zakupowa Zalando uruchomiła w Olsztynku nowe centrum logistyczne, które ma obsługiwać dostawy dla klientów klubu zakupowego Zalando Lounge na wszystkich europejskich rynkach. Według zapowiedzi docelowo w centrum ma powstać tysiąc nowych miejsc pracy.

Article

Zalando Lounge – klub zakupowy Zalando oficjalnie otworzył centrum logistyczne w Olsztynku, w województwie warmińsko-mazurskim. Według zapowiedzi inwestycja obsługiwać będzie dostawy produktów do rosnącej grupy klientów klubu, która aktualnie liczy około 15 mln członków na 13 europejskich rynkach.

Obiekt w Olsztynku jest pierwszym międzynarodowym centrum logistycznym Zalando Lounge. Budowę rozpoczęto w 2018 r. a z początkiem marca 2019 pierwsze działania operacyjne.

Jak zaznacza Zalando magazyn wyposażony jest w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz największy w Europie sorter „Optimus”, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy. Ponadto część powierzchni magazynowej została przeznaczona na asortyment dotyczący wystroju i wyposażenia wnętrz, tak zwany „Home&Living”, aby jego dostawa do klienta była bardziej efektywna.

   

Obsługą centrum zajmować się będzie zewnętrzny dostawca usług logistycznych, Fiege e-Com North, który na potrzeby działań operacyjnych zatrudnia już około 500 pracowników. W dalszej perspektywie Fiege e-Com North ma stworzyć nawet ponad tysiąc nowych miejsc pracy.

Zalando wyjaśnia, że o wyborze lokalizacji centrum logistycznego zadecydował wysoki potencjał rekrutacyjny regionu, dogodne położenie geograficzne oraz infrastruktura zapewniająca bezpośredni dostęp do dróg ekspresowych S51 i S7, a także pomyślna współpraca z władzami miasta Olsztyna.

Nowo otwarta inwestycja dołącza do sieci logistycznej grupy Zalando, która będzie liczyła 15 centrów w 6 krajach. Na polskim rynku, od grudnia ub.r. działa również magazyn Zalando w Gardnie koło Szczecina, a uruchomienie kolejnego – w okolicach Łodzi planowane jest na 2020 r.

W II kwartale 2019 roku platforma Zalando osiągnęła przychody wyższe rok do roku o 20,1 procent. Jednak kwartalny zysk netto spółki na poziomie 45,5, mln euro okazał się niższy niż przed rokiem. Liczba aktywnych użytkowników Zalando wzrosła o 15,2 procent przekraczając 28 milionów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zalando otwiera centrum logistyczne w Olsztynku. Będzie obsługiwać zamówienia z Zalando Lounge

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl