SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zamknięcie Blipa było oczywistością (opinia)

Z końcem sierpnia br. z sieci zniknie serwis mikroblogowy Blip.pl. - Zamknięcie Blipa było oczywiste, ten projekt po prostu dawno już stracił swój czas i sens - mówi Wirtualnemedia.pl Eryk Mistewicz, szef kwartalnika opinii „Nowe Media”.

Zamknięcie Blipa było oczywistością (opinia)

Nie mają już szans projekty powstające w mentalnej autarkii. Wszystkie poważne pomysły na biznes w nowych mediach, które w ostatnim czasie konsultuję i wspieram, mimo że powstają w Polsce i są tworzone przez Polaków, od razu powstają w wersji „globalnej”, od samego początku nakierowane są na ekspansję na świat. To oczywista oczywistość dla wszystkich funduszy inwestujących w nowe media, inaczej te projekty nie mają sensu.

Zarządzający Blip.pl nie rozumieli, że czas w nowych mediach gna trzy, cztery razy szybciej niż w innego rodzaju projektach. Każdy tydzień przynosi setki arcyciekawych często aplikacji i rozwiązań. Nie obserwowali świata, nie wyprowadzali wniosków. Nie otworzyli produktu na swoją społeczność. Każdy dobry produkt tego typu rozwija się także sam. Poprzez społeczność użytkowników wokół niego, oni powinni nadawać kierunek, vide choćby Twitter czy Instagram.

Jest oczywiste, że to na Twitterze są dziś liderzy opinii. Gdy ponad trzy lata temu poszukiwałem narzędzia świata sieci do budowania relacji dla przyjaciół i klientów, relacji opartych na szybkiej informacji, testowałem kilkanaście mikroblogów, rozwiązań z USA, Japonii, Francji, ale także polski Blip.pl. I już wówczas, trzy lata temu, był on najsłabszy. Jego zamknięcie, przy braku dobrego zarządzania, popełnianych błędach, braku rozwoju było dla mnie oczywistością. Ten projekt stracił swój czas i stracił sens.autor Eryk Mistewicz, szef kwartalnika opinii „Nowe Media”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zamknięcie Blipa było oczywistością (opinia)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziunia
Kwartalnik opinii w XXI wieku? Po trzech miesiacach pewne opinie są już chyba nieświeże? Kim jest Eryk M?
odpowiedź
User
k
Na pewno nie jest twitterowym liderem opinii.
odpowiedź
User
podpis zbedny
dziadyga co pieciu skrotow klawiszowskich nie zna pewnie a sie wypowiada na tematy ktorych rzecz jasna nie rozumie
odpowiedź
User
frankie
Akurat blip jest technicznie lata świetlne do przodu przed twitterem.
odpowiedź
User
S
Eryk Mistewicz? Osobnik, który kradł teksty do swojego pisemka, bo publikował je bez zgody autorów? Pan znany z tego, że jest znany? Człowiek, który potrafi budować zdania wokół haseł "narracja", "Twitter", "lider opinii"? Facet przedstawiający się jako wynalazca Twittera, który tak naprawdę nie powinien wypowiadać się na temat Internetu, bo nie nie ma o nim pojęcia?
odpowiedź