SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zapytaj.onet.pl w nowej odsłonie na urządzenia mobilne

Ruszyła nowa odsłona społecznościowego serwisu wymiany wiedzy Zapytaj.onet.pl. W wersji mobilnej wprowadzono technologię PWA oraz możliwość korzystania z niej offline. Dodatkowo zmienił się logotyp i layout serwisu.

Article

Strona mobilna Zapytaj.onet.pl została zbudowana jako PWA (Progressive Web Apps) i jest podawana przez protokół https. Dzięki tym zmianom zwiększono prędkość ładowania strony.

Wygląd wersji mobilnej serwisu został odświeżony i jest spójny z wersją desktopową: zmieniono layout, wdrożono nowy logotyp i wprowadzono nowy układ treści.

Nowością w serwisie mobilnym Zapytaj.onet.pl jest userbar umożliwiający użytkownikom szybkie przełączanie się między treściami serwisu a zawartością profili. Zmienił się także sposób ekspozycji zasobów serwisu: treść pytania i jego najważniejsze elementy są teraz wyróżnione u góry strony. Poniżej, w odróżnieniu do poprzedniej wersji, znajduje się awatar i nick autora pytania oraz elementy grywalizacyjne. Podobny schemat zachowano dla pozostałych ważnych elementów serwisu, czyli stron kategorii oraz strony głównej.

Nowa wersja Zapytaj.onet.pl umożliwia również dodawanie zdjęć do pytań i odpowiedzi bezpośrednio z telefonu. Zmiany objęły także funkcjonalności na poziomie listy - użytkownicy mogą oceniać i obserwować pytania bez konieczności przechodzenia do ich zawartości.

Mobilna odsłona serwisu wprowadza również nowy algorytm do widgetu "Podobne pytania": podawane są treści spełniające wymogi największej aktualności i poprawności (pytania z wybraną najlepszą odpowiedzią).

We wrześniu 2017 r. serwis Zapytaj.onet.pl odnotował ponad 7,8 mln realnych użytkowników, z czego ponad 4,2 mln korzystało z jego wersji mobilnej (dane: Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zapytaj.onet.pl w nowej odsłonie na urządzenia mobilne

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jaaa
A gdzie powiadomienia? Nie ma nigdzie możliwości wejścia w nie, masakra
8 8
odpowiedź