SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zbigniew Jakubas: Multico zainwestuje w tym roku 500 mln zł

Nakłady inwestycyjne, które w 2016 roku planuje ponieść grupa Multico, szacowane są na około 500 mln zł, z czego w samej Warszawie będzie to 100 mln zł. Flagowym projektem ma być nowy biurowiec spółki Mennica Polska, który powstanie na stołecznej Woli. W ocenie właściciela grupy Zbigniewa Jakubasa na polskiej giełdzie wkrótce może pojawić się sporo okazji inwestycyjnych. Szczególnie w związku z możliwą likwidacją Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Article

– W tych spółkach, w których uczestniczymy, giełdowych i pozagiełdowych, zakładamy spore nakłady inwestycyjne i dalszy fundamentalny rozwój w każdej z tych spółek według potrzeb i zdrowego rozsądku – mówi Zbigniew Jakubas, właściciel Grupy Kapitałowej Multico.

Grupa ma w swoim portfelu udziały w kilkunastu spółkach, takich jak m.in. Mennica Polska, Newag oraz Zakłady Automatyki Polna. Planowane nakłady inwestycyjne Multico na 2016 rok szacowane są na około 0,5 mld zł, z czego w samej Warszawie będzie to 100 mln zł. W przypadku stolicy koniecznością jest jednak otrzymanie warunków zabudowy dla terenów, na których grupa ma zamiar inwestować.

– W innych miejscach w kraju trwają w tej chwili inwestycje warte 50 mln zł. Ponadto mamy pewien plan inwestycyjny w obszarze przemysłowym. Nie chciałbym jednak zdradzać jeszcze szczegółów – informuje Zbigniew Jakubas.

W przyszłym roku Multico skoncentruje się na inwestycjach deweloperskich. Projekty mieszkaniowe realizowane będą w Poznaniu, Lublinie oraz Warszawie. Oprócz tego w planach grupy jest także budowa nowego biurowca dla Mennicy Polskiej, który zlokalizowany będzie na warszawskiej Woli.

– Biurowiec czeka na dokumentację. Były zmienione pewne plany i musimy znowu od początku przejść dokumentację. Jesteśmy na dobrej drodze, mam nadzieję, że to kwestia 2–3 miesięcy – dodaje inwestor.

W ocenie Zbigniewa Jakubasa Mennica Polska ma duży potencjał biznesowy. Inwestor poprzez Grupę Multico zwiększył w ostatnim czasie swoje zaangażowanie w spółce. Jego zdaniem obecna wycena giełdowa nie odzwierciedla w pełni jej rzeczywistej wartości.

Ponadto zainteresowanie przedsiębiorcy wzbudza jedna z firm działających w branży przemysłowej. Jak stwierdza, planowana na przyszły rok transakcja stanowi dla spółki bardzo duże wyzwanie.

– Patrząc na to, jak na inwestycję giełdową, za chwilę większość spółek na giełdzie, a przynajmniej sporo, będzie niedoszacowana. Giełda spadła przez ostatnie 2 miesiące prawie 20 proc., więc myślę, że warto przyglądać się niektórym spółkom – tłumaczy.

Dobra okazja do inwestycji na giełdzie może nadarzyć się także w przypadku możliwej reformy emerytalnej. W jej wyniku OFE zmuszone byłyby sprzedawać posiadane akcje bezpośrednio na rynku, co stanowiłoby atrakcyjną opcję przede wszystkim dla inwestorów z długoterminowym nastawieniem.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Jakubas: Multico zainwestuje w tym roku 500 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl