SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żenujący 'żart' Axel Springer Polska

Axel Springer Polska nie wprowadza "Auto Światka" - dodatku do tygodnika "Auto Świat", przeznaczonego dla dzieci. Wtorkowy komunikat wydawnictwa na ten temat okazał się bowiem ... żartem primaaprilisowym będącym elementem kampanii wizerunkowej dla reklamodawców.

Żenujący 'żart' Axel Springer Polska

We wtorek 31 marca wydawnictwo rozesłało komunikat prasowy o tym, że od 6 kwietnia br. co miesiąc razem z "Auto Światem" ukazywać się będzie "Auto Światek", dodatek przeznaczony dla dzieci od 5 do 10 lat. Zamiast zdjęć miały się w nim znaleźć wyłącznie rysunki komiksowe, a teksty miały dotyczyć nowości motoryzacyjnych i zasad ruchu drogowego. Axel Springer Polska informował też, że dodatek może stać się za jakiś czas samodzielnym pismem.

Wczoraj wydawnictwo przyznało, że informacja ta była jedynie primaprilisowym żartem i częścią kampanii wizerunkowej magazynu skierowanej dla klientów i domów mediowych współpracujących z tygodnikiem "Auto Świat". Jak poinformowała nas Anna Gancarz, PR manager Axel Springer Polska, "Auto Światek" będący pismem motoryzacyjnym w formie komiksu naprawdę powstanie, ale będzie rozsyłany tylko do reklamodawców i domów mediowych. Wydawca planuje także inne akcje w ramach tej kampanii, ale ich szczegółów nie zdradza.

Prima Aprilis wypada 1 kwietnia, ale wydawnictwo komunikat z nieprawdziwą informacją o "Auto Światku" przysłało już we wtorek 31 marca. - Chcieliśmy, aby informacja pojawiła się 1 kwietnia w porannych serwisach najchętniej czytanych w branży - tłumaczy nam Gancarz. - Komunikat wysłaliśmy tylko do wybranej grupy dziennikarzy przygotowujących poranne serwisy i zrobiliśmy to dopiero po godzinie 16 - dodaje.

- Wydaje mi się, że nie jest to działanie nietyczne, ale wprowadziło szum informacyjny. W komunikacie zabrakło zaznaczenia, by jego publikacja nastąpiła 1 kwietnia. Nie doceniono szybkości działania mediów elektronicznych, które mogły go opublikować już 31 marca - ocenia PR manager jednej ze spółek z branży medialnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Żenujący 'żart' Axel Springer Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl