SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica, KO i Polska 2050 ze wzrostami poparcia

W nowym sondażu partii politycznych Research Partner Zjednoczona Prawica ma 32,6 proc. poparcia, na Koalicję Obywatelską chce zagłosować 25,7 proc. wyborców, a na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 11 proc. Wszystkie te partie zanotowały wzrosty w porównaniu z poprzednią falą badania.

Mateusz Morawiecki, fot. Adam Guc /KPRMArticle

W dniach 25-28 lutego 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska i Polska 2050 zyskują

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 32,6% respondentów (wzrost o 1,5 pkt. proc. w stosunku do poprzedniej fali badania). Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło do 25,7% (+2 pkt. proc.), a Polski 2050 Szymona Hołowni - do 11% (+1,1 pkt. proc.).

Konfederacja i Lewica w dół. PSL i Kukiz'15 poza parlamentem

W parlamencie znalazłaby się Konfederacja z poparciem 7,3% (-1 pkt. proc.) oraz Lewica, która uzyskałaby 7% głosów (-1,8 pkt. proc.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 9,7% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos (+1,4 pkt. proc.).

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 63%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 25-28 lutego 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1074 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica, KO i Polska 2050 ze wzrostami poparcia

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo!
Lewica mniejsze poparcie niż Konfederacja!
odpowiedź
User
daq
Czyli wszyscy zyskali? Co za bzdury...
odpowiedź
User
swq
Lewica mniejsze poparcie niż Konfederacja!
W kolaicji z PiSem nadal wymiata.
odpowiedź