SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Złotówka od każdej sprzedanej porcji frytek. W McDonald’s rusza akcja charytatywna

W najbliższą sobotę 2 grudnia startuje coroczna akcja McHappy Day. McDonald's ponownie przekaże 1 zł z każdej sprzedanej porcji frytek na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda. 

W tym roku zebrane środki wesprą budowę trzeciego Domu Ronalda McDonalda, dzięki któremu rodziny hospitalizowanych dzieci będą mogły bezpłatnie zamieszkać w bliskim sąsiedztwie szpitala.

Akcja McHappy Day będzie trwała w czasie dwóch weekendów: 2-3 i 9-10 grudnia, we wszystkich restauracjach McDonald's w Polsce.

Dotyczy zarówno frytek sprzedawanych w zestawach, jak i kupionych a la carte, każdego rozmiaru, w restauracjach, w zamówieniu na miejscu lub na wynos czy w dostawie do domu.

Fundacja Ronalda McDonalda pomaga rodzinom chorych dzieci

W Polsce istnieją już dwa Domy Ronalda McDonalda, w Krakowie (od 2015 roku) i Warszawie (od 2021 roku). Są bezpłatne, położone w najbliższym sąsiedztwie szpitali uniwersyteckich, do których przyjeżdżają dzieci z całego kraju. Rodzice mieszkają w Domach tyle, ile potrzebują, tak długo, jak długo trwa leczenie ich dzieci.

- Zgodnie z misją “Aby rodzina mogła być razem” budujemy kolejne Domy, bo wiemy, że w czasie choroby nie można zapomnieć o dzieciństwie, o roli siostry i brata, o kochających dziadkach, którzy czekają na telefon ze szpitala i to wypełnia całe ich życie. Domy są odpowiedzią na społeczną potrzebę każdego rodzica, który kiedykolwiek trafił z dzieckiem na dłużej do szpitala - mówi Katarzyna Rodziewicz, prezeska zarządu i dyrektorka wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.  

W ubiegłym roku, po zakończeniu akcji McHappy Day, konto Fundacji zasiliła kwota 2 255 826 zł. Środki zostały przeznaczone na funkcjonowanie, wyposażenie i utrzymanie warszawskiego Domu Ronalda McDonalda, zlokalizowanego na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Dołącz do dyskusji: Złotówka od każdej sprzedanej porcji frytek. W McDonald’s rusza akcja charytatywna

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
graffiti
Dziękuję, wolę nie jeść tłuszczu i przelać organizacji came 6,9 zł
odpowiedź