SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Piotr Sobieski, operator kamery w TVP3 Olsztyn

Nie żyje operator kamery Piotr Sobieski, od ponad 20 lat związany z olsztyńskim oddziałem Telewizji Polskiej. Miał 50 lat.

Piotr Sobieski, fot. TVP3 OlsztynArticle

TVP3 Olsztyn o śmierci Piotra Sobieskiego poinformował we wtorek. - Łączymy się w bólu z będącą w żałobie rodziną - podkreślono.

Piotr Sobieski w TVP3 Olsztyn pracował zarówno przy programach w studiu, m.in. serwisie informacyjnym, jak i relacjach z różnych miejsc. Na początku zeszłego tygodnia relacjonował jeszcze wizytę Joe Bidena w Warszawie.

 

W mediach społecznościowych Piotra Sobieskiego pożegnali znajomi. - Piter (Ś.P. Piotr Sobieski) Wyjątkowy operator, wyjątkowy człowiek, z którym miałem zaszczyt pracować. Zawsze gotowy do pracy, o każdej porze dnia i nocy. Spędziliśmy ze sobą setki godzin. Byłeś autorem zdjęć do wielu moich reportaży i projektów, które były pokazywane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach - napisał Piotr Owczarski.

- Piotrze, dziękuję za wszystko. Spoczywaj w spokoju - podkreślił.

- Piter już nie pokaże nam żadnego obrazka. Pitera z nami już nie ma. Nagle, bez słowa, za szybko... Po prostu sobie poszedł nagrywać kogoś tam na górze. Zadzwonił do mnie w Nowy Rok i powiedział: Maćko niech to będzie dobry rok. Nie jest - stwierdził Maciej Wróbel. - Wiele kilometrów przejechanych, wiele materiałów, zarwane noce, wejścia na żywo, lubiliśmy ze sobą pracować... Żegnaj Piterku! - dodał.