SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany personalne w Radiu eM

Nowy prezes katolickiego Radia eM 107.6 FM

Nowym prezesem, a jednocześnie Redaktorem Naczelnym katolickiego Radia eM 107.6 FM w Katowicach został ksiądz Edward Nalepa. Zastąpił on na stanowisku prezesa księdza Joachima Olesia, który powrócił do pracy duszpasterskiej. Wraz z przywróceniem funkcji Redaktora Naczelnego w Radiu eM 107.6 FM zlikwidowane zostało stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Tym samym, rozwiązana została umowa z pełniącym tą funkcję Sławomirem Olejniczakiem. Z Radiem eM 107.6 FM pożegnali się również - współprowadzący poranne pasmo Dariusz Kubik oraz dotychczasowy szef techniki Krzysztof Ścieszka, którego zastąpił pracujący ostatnio w Radiu Warszawa-Praga Maciej Michałowski.

Ks. Edward Nalepa pochodzi z Chorzowa Batorego. Kapłanem jest od 12 lat. Jako wikariusz i katecheta pracował w Tychach i Katowicach. W latach 1996-2000 był redaktorem Radia Archidiecezji Katowickiej. Ostatnie cztery lata spędził w USA. W tym czasie studiowal na Uniwersytecie św. Jana w Nowym Jorku, gdzie w grudniu ubr. zdobył tytuł magistra nauk humanistycznych w zakresie socjologii.

W Nowym Jorku przebywał także pamiętnego 11 września 2001 roku. Po ataku terrorystycznym na World Trade Center, relacjonował te wydarzenia dla kilku rozgłośni radiowych w Polsce i tygodnika "Gość Niedzielny"

"Ten dzień będę pamiętał do końca swoich. Przypominam sobie, ze trudno mi było zebrać myśli, by opisać to co się działo; tego nie dało się po prostu opowiedzieć. Targały mną niedowierzanie, smutek i żal. Czułem się częścią Nowego Jorku, mimo że należałem do grona przybyszów, obcokrajowców. Byłem i jestem wewnętrznie zraniony nie tylko stratą symbolu Nowego Jorku, jakim było World Trade Center, ale przede wszystkim okrucieństwem ludzi, którzy terrorystycznym atakiem uderzyli w najbardziej niewinnych. Trudno było mi opisywać stan ducha nowojorczyków, tym bardziej, że w parafii "Our Lady of Hope" (Middle Village- Queens), w której byłem rezydentem, mieszkały cztery ofiary ataku. W czasie każdego spotkania z ich rodzinami szybciej biło mi serce.

Mimo tych trudnych przeżyć, jak mówi Stany Zjednoczone utwierdziły go w przekonaniu, że w życiu należy być otwartym i tolerancyjnym, ale bez bezmyślnej akceptacji wszystkiego.

Dlatego też praca na powierzonych mu stanowiskach, to dla niego wielkie wezwanie. A jego najbliższe plany dotyczące stacji będą koncentrowały się ma na umocnieniu pozycji Radia eM 107.6 FM jako nowoczesnej, rzetelnej i wiarygodnej katolickiej stacji radiowej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany personalne w Radiu eM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl