SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Tygodniku Powszechnym

Dodatek książkowy Tygodnika Powszechnego w nowej formie

W najnowszym numerze "Tygodnika Powszechnego" ukazał się dodatek "Książki w Tygodniku" po raz pierwszy w nowej formie.

24 - stronicowy dodatek, który wychodzi raz w miesiącu, ukazuje się teraz w formacie o połowę mniejszym niż główne wydanie "TP" i na lepszym gatunkowo papierze.  Czytelnicy - oprócz recenzji, esejów i rozmów z pisarzami oraz stałych rubryk: "Książka Tygodnika", "Lektur pobożnych" ks. Adama Bonieckiego i "Pod władzą książek" Andrzeja Rostockiego, będą mogli ponadto przeczytać m.in.: felieton Jolanty Olech poświęcony literaturze dla dzieci. W najnowszym numerze są też konkursy dla Czytelników, w których nagrodami są oczywiście książki. Nad merytoryczną stroną dodatku czuwa - tak jak dotychczas - zastępca redaktora naczelnego i szef działu kultury "TP" red. Tomasz Fiałkowski.

 "Książki w Tygodniku" swoją premierę miały w 2002 roku i są dziś najobszerniejszym i najpoważniejszym dodatkiem w ogólnopolskiej prasie, który zdobył już stałych czytelników. Redaktorzy odnotowują nie tylko tytuły najpopularniejsze, ale przede wszystkim książki ważne. Wśród ponad setki autorów, którzy pojawili się dotąd na jego łamach, znaleźli się m.in. Ewa Bieńkowska, Józefa Hennelowa, Joanna Olczak-Ronikier, Joanna Olech, Marta Wyka, Bartłomiej Dobroczyński, Leszek Engelking, Michał Głowiński, Jan Gondowicz, Jerzy Jarniewicz, Jerzy Jarzębski, Julian Kornhauser, ks. Jan Kracik, Juliusz Kurkiewicz, Tadeusz Lubelski, Jacek Łukasiewicz, Jacek Podsiadło, Mieczysław Porębski, Grzegorz Przebinda, Tadeusz Sławek, Marian Stala, Piotr Śliwiński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Tygodniku Powszechnym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl