SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Znajomi dostępni dla wszystkich

W Interia.pl oficjalnie wystartowała wersja beta platformy komunikacyjnej Znajomi.

Po fazie betatestów, do których została zaproszona wyłącznie wybrana grupa Internautów, dostęp do całości zasobów platformy uzyskali wszyscy użytkownicy portalu.
 
Betatesty platformy komunikacyjnej rozpoczęły się 22 grudnia ubiegłego roku. Wzięło w nich udział kilkanaście tysięcy osób. Do ich dyspozycji zostały oddane wszystkie serwisy komunikacyjne wchodzące w skład platformy Znajomi.
 
Rdzeniem platformy komunikacyjnej jest serwis Znajomi, którego kluczowym elementem funkcjonalnym jest wyszukiwarka, umożliwiająca przeszukiwanie bazy użytkowników. Ułatwia ona odnalezienie znajomych i poznanie nowych osób o określonych zainteresowaniach lub oczekiwaniach, pracujących, uczących się albo bywających w danych miejscach.
 
W skład platformy, oprócz serwisów wcześniej istniejących w INTERIA.PL: CZATerii, Poczty i pojawiających się w odnowionej formie Randek, wchodzą także trzy debiutujące w portalu serwisy komunikacyjne - Blog, Gry Online i Galeria.
 
Pierwszy z nowych serwisów umożliwia założenie i pisanie blogów, czyli prywatnych stron WWW, poświęconych wybranemu przez autora tematowi. Blog może przyjąć formę tekstową (np. luźne refleksje, eseje, opowiadania, wiersze, depesze, porady, przepisy, odcinki powieści, itp.) lub postać graficzną (np. komiksy, galerie zdjęć, szkice czy ilustracje).
 
Serwis Gry Online został opracowany z myślą o osobach, które lubią łączyć rozrywkę z rywalizacją. Do ich dyspozycji zostały oddane gry podzielone na trzy główne kategorie: planszowe, karciane i słowne. Z kolei sposobność prezentacji najróżniejszych prac graficznych (szkiców, zdjęć, obrazów, itp.) daje trzeci z nowych serwisów - Galeria. Jej użytkownik może swoją wizytówkę potraktować jako portfolio i liczyć na ocenę pokazywanych prac przez gości własnej galerii.
 
Platforma komunikacyjna Znajomi ma skupiać wokół siebie społeczność internetową poprzez zapewnienie jej kompleksowych narzędzi do swobodnego i wszechstronnego kontaktu. Wszystkie tworzące ją elementy są zintegrowane, co czyni ze Znajomych przedsięwzięcie innowacyjne w skali polskiego Internetu. Integracja dotyczy elementów wspólnych dla całej platformy: mechanizmu rejestracji, wizytówki, skrzynki wiadomości i rozmów online.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znajomi dostępni dla wszystkich

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl