SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znak pożegnał cały zespół CiekawostekHistorycznych.pl i TwojejHistorii.pl

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak pożegnał się z całym zespołem serwisów CiekawostkiHistoryczne.pl i TwojaHistoria.pl. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że oba portale będą wydawane teraz przez spółkę LubimyCzytać.pl (jej większościowym udziałowcem jest grupa wydawnicza "Znak"). Stworzy ona również nowy zespół redakcyjny.

Zespół Ciekawostek Historycznych oraz Twojej Historii pożegnał się z czytelnikami na Facebooku. - Każda przygoda kiedyś się kończy. Po dziewięciu latach fascynujących zajęć i opowieści, które wciągały (przynajmniej nas!) bez reszty, cała redakcja rozstaje się z portalem CiekawostkiHistoryczne.pl - poinformowano.

W liście otwartym do czytelników redaktor naczelny Ciekawostek Kamil Janicki, zastępca redaktora naczelnego Rafał Kuzak, sekretarz redakcji Anna Winkler, redaktor Aleksandra Zaprutko-Janicka oraz redaktor Maria Procner pożegnali się z czytelnikami oraz stwierdzili, że w 2010 roku „założyli małego, prywatnego bloga poświęconego ciekawym historiom z przeszłości”.

- Dzięki wsparciu naszych przyjaciół i partnerów z branży książkowej (i nie tylko), licznych publicystów, którzy uwierzyli w nasz pomysł, a przede wszystkim czytelników, śledzących nasze treści, w ciągu niespełna dekady udało nam się stworzyć najpopularniejszą sieć serwisów poświęconych historii w Europie. W ostatnich miesiącach nasze strony - CiekawostkiHistoryczne.pl oraz TwojąHistorię.pl – śledziło ponad 800 000 użytkowników miesięcznie. Dziękujemy, że tak długo byliście z nami. Wasze komentarze, opinie i wiadomości dopingowały nas do pracy, pozwoliły zdobyć ogromną wiedzę i uwierzyć, że będziemy w stanie sprostać kolejnym wyzwaniom - napisali na Facebooku.

Zespół przypomniał również, że w 2014 roku zdecydował się przekazać CiekawostkiHistoryczne.pl grupie wydawniczej "Znak".

- Dzięki połączeniu sił z czołowym polskim domem wydawniczym, zyskaliśmy nowe możliwości rozwoju, a także szansę stworzenia drugiej z naszych marek: TwojejHistorii.pl. Zarazem jednak przekazaliśmy pełną odpowiedzialność za projekt nowemu właścicielowi. Z końcem lipca 2019 roku cała redakcja CiekawostekHistorycznych.pl i TwojejHistorii.pl kończy współpracę z grupą Znak. Magazyny zostaną przejęte przez na pewno znany Wam i ceniony przez miliony miłośników książek portal – stwierdzono w poście.

Redakcja dodała, że „nowym właścicielom serwisów, a zwłaszcza osobom, które bezpośrednio przejmą odpowiedzialność za treść magazynów, życzy jak największych sukcesów”.

- Mamy nadzieję, że pod Waszymi skrzydłami CiekawostkiHistoryczne.pl oraz TwojaHistoria.pl staną się jeszcze popularniejsze i jeszcze - nomen omen - ciekawsze. Z całych sił trzymamy za Was kciuki! Żegnamy się z projektami, ale nie z naszymi wiernymi Czytelnikami. I mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się z Wami w innym, nie mniej interesującym miejscu - zapowiedziała.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że oba serwisy będą teraz wydawane przez spółkę LubimyCzytać.pl, której większościowym udziałowcem jest grupa wydawnicza "Znak". Nowy zespół będzie budowany całkowicie od zera.

"Nasze wizje coraz bardziej się rozmijały"

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Kamil Janicki podkreśla, że oba portale były tworzone w jednym zespole od samego początku, od 2010 roku. - Tworzyliśmy to jako prywatny projekt, który został przejęty przez wydawnictwo, które zwłaszcza początkowo pełniło bardziej rolę mecenasa niż inwestora. Nasze wizje jednak coraz bardziej się rozmijały. Nie były już możliwości, abyśmy tworzyli ten projekt razem. Obie strony stwierdziły, że Znak będzie robić to zgodnie z własną wizją. Szukaliśmy metody, aby robić ten portal wspólnie, ale nie było to możliwe - stwierdza Janicki.

Dodaje, że to nie koniec działalności dziennikarskiej dotychczasowej redakcji: - My będziemy nadal działać pod innym szyldem, w tym samym składzie. Na dniach mamy zamiar wystartować z własnym projektem - zapowiada w rozmowie z nami. Nowy serwis będzie się nazywać WielkaHistoria.pl.

Portal „CiekawostkiHistoryczne.pl” powstał w 2010 roku z inicjatywy Kamila Janickiego i Aleksandry Zaprutko-Janickiej. Początkowo był tworzony w formie prywatnego bloga poświęconego faktom z przeszłości. W ciągu kilku lat Ciekawostki Historyczne stały się popularnym w Europie portalem poświęconym historii.

Od 2015 roku „Ciekawostki historyczne” to również cykl, w ramach którego ukazało się pięć książek: „Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce”, „Okupacja od kuchni. Kobieca sztuka przetrwania”, „Polskie Imperium. Wszystkie kraje podbite przez Rzeczpospolitą”, „Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie” oraz „Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek”.

Od 2017 roku „CiekawostkiHistoryczne.pl” zostały uzupełnione o nowy portal „TwojaHistoria.pl”, prowadzony przez ten sam zespół. Założyciele serwisów i cała dotychczasowa redakcja zakończyli współpracę z „CiekawostkamiHistorycznymi.pl” i „TwojąHistorią.pl” z końcem lipca 2019 roku. W pierwszej połowie 2019 roku oba serwisy czytało łącznie ok. 850 tys. użytkowników miesięcznie.

Od 2014 roku magazyn był wydawany przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Redakcją kierował Kamil Janicki, zastępcą redaktora naczelnego był Rafał Kuzak, a sekretarzem redakcji: Anna Winkler.

Spółka LubimyCzytać powstała w 2011 roku, jej prezesem jest Izabela Sadowska. Sam serwis o tej domenie istnieje od 2011 roku.

Dołącz do dyskusji: Znak pożegnał cały zespół CiekawostekHistorycznych.pl i TwojejHistorii.pl

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Become
To i tak długo dokładali do interesu...
odpowiedź
User
valdo
To i tak długo dokładali do interesu...

a teraz nie będą dokładać?
odpowiedź