SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zostań przyjacielem pszczół” w kampanii Oleju Kujawskiego

Ruszyła druga edycja prowadzonej przez firmę ZT Kruszwica kampanii społeczno-edukacyjnej „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”. Akcję, która w tym roku przebiega pod hasłem „Zostań przyjacielem pszczół”, przygotowały firmy Starcom, Next, Alert Media Communications i Grupa Leonardo.

Pierwsza edycja akcji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” odbyła się w ubiegłym roku. Projekt wspierają organizacje pszczelarskie, a jednym z jego ambasadorów  jest Maja Popielarska. Kampania zdobyła główną nagrodą w kategorii CSR podczas tegorocznego konkursu Media Trendy (więcej na ten temat).

Prowadzone w ramach drugiej edycji akcji działania zostały podzielone na kilka części. Na stronie poświęconej inicjatywie www.pomagamypszczolom.pl internauci mogą zakładać wirtualne ogrody i tarasy, zdobywając dzięki temu wiedzę na temat nektarodajnych roślin oraz dowiadując się jak można uczynić swoje najbliższe środowisko bardziej przyjaznym pszczołom. Po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów za przyjazność ogrodu lub tarasu dla pszczół uczestnicy zabawy mogą zgłosić swoją pracę do konkursu. Szansę na nagrody mają uczestnicy, którzy w najciekawszy sposób odpowiedzą na pytanie otwarte pojawiające się po zgłoszeniu.

Zycięzcy kolejnych etapów są ogłaszani w każdy weekend, przez trzy tygodnie, na antenie radia RMF FM. Ta część akcji wspierana jest kampanią w internecie, radiu, działaniami PR i komunikacją w mediach społecznościowych.

Jednocześnie na profilu akcji na Facebooku uruchomiona została aplikacja konkursowa „Zaproś pszczoły do swojego miasta”, w której można głosować na miasta najbardziej przyjazne pszczołom. W wybranych 3 z 10 lokalizacji z największą liczbą głosów latem odbędą się pikniki rodzinne „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”, a w pozostałych powstaną nektarodajne rabaty.

Wzorcowy piknik odbył się 13 maja w warszawskim Parku Kultury w Powsinie. Posadzona została wówczas ogromna rabata w kształcie pszczoły w całości utworzona z nektarodajnych kwiatów. Przez cały dzień goście imprezy mogli uczestniczyć w edukacyjnych grach i konkursach oraz słuchać prelekcji ekspertów. Umieszczoną na kanale akcji w serwisie YouTube relację z imprezy obejrzało do tej pory blisko 160 tys. osób. Ta część projektu wspierana jest działaniami branded content i PR, kampanią w internecie, prasie, radiu, mediach społecznościowych i SEM.

Za strategię projektu, planowanie i zakup mediów oraz koordynację niestandardowych aktywności w mediach odpowiada dom mediowy Starcom we współpracy z agencją interaktywną Next (kreacja online i offline, webdesign, SEM, social media), agencją public relations Alert Media Communications (public relations i public affairs) oraz agencją eventową Grupa Leonardo (organizacja imprez).

Dołącz do dyskusji: „Zostań przyjacielem pszczół” w kampanii Oleju Kujawskiego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Agnieszka
Taka akcja to niezła promocja i chwyt marketingowy, ale czy rzeczywiście pomaga pszczołom?Pszczoły potrzebują ochrony , a nie wirtualnych ogrodów.A rolnik jest niedoedukowany i pazerny.Niejednokrotnie widziałam opryskiwanie kwitnącego rzepaku w dzień przy temp.nawet 30stopni C.
odpowiedź