SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zrównoważony Rozwój Przedsiębiorstw

Bernard Brunhes Polska (BBP) i Impress Art PR & Lobbying zaprezentowały szczegóły nowej koncepcji budowania przewagi konkurencyjnej dla firm pod nazwą Zrównoważony Rozwój Przedsiębiorstw (ZRP).

Program ten opiera się na koncepcji Zrównoważonego Rozwoju w formie propagowanej na ostatnim Szczycie Ziemi w Johanesburgu. Zrównoważony Rozwój Przedsiębiorstw to działalność, która łączy podstawową aktywność przedsiębiorstwa i naturalną chęć osiągnięcia zysku ekonomicznego, z dbałością o rozwój społeczny otoczenia przedsiębiorstwa oraz poszanowanie środowiska naturalnego.

Program Bernard Brunhes Polska i Impress Art adresowany jest do wszystkich przedsiębiorstw, które pragną odkryć niewykorzystane potencjały, a dzięki temu w niekonwencjonalny sposób zbudować swoją przewagę konkurencyjną na rynku oraz zbudować trwałe fundamenty swego przyszłego rozwoju.

Program ZRP charakteryzuje się przede wszystkim tym, że firma wdrażająca go w życie musi odnosić z tej działalności korzyści ekonomiczne, powinna nawiązać współpracę z partnerami z otoczenia oraz odnaleźć synergię pomiędzy swoimi interesami a interesami jej partnerów społecznych, gospodarczych i politycznych. Firma realizująca Program Zrównoważonego Rozwoju Przedsiębiorstw promuje lokalną aktywność.

Wśród korzyści płynących dla przedsiębiorstw z wdrożenia Programu Zrównoważonego Rozwoju Przedsiębiorstw oferowanego wspólnie przez Bernard Brunhes Polska i Impress Art można wymienić bardziej efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów, wsparcie procesów zmian w przedsiębiorstwie, nawiązanie współpracy z innymi partnerami prywatnymi i publicznymi, rozłożenie ryzyka i obciążeń związanych z przedsięwzięciem, jego realizacją i eksploatacją. Dodatkowe atuty to uzyskanie wyższej łącznej wiarygodności kredytowej, a tym samym zwiększenia szans pozyskania środków z krajowych i zagranicznych instytucji finansowych, Unii Europejskiej, wykorzystanie finansowania pochodzącego z różnych źródeł.

"Wykorzystując teoretyczne założenia postanowień Szczytu Ziemi w Johanessburgu oraz adaptując europejskie doświadczenia naszej firmy, wspólnie z Impress Art stworzyliśmy program, który jest niewątpliwie doskonałą ofertą dla przedsiębiorstw działających w Polsce" - mówi Michał Kurtyka, Prezes Bernard Brunhes Polska. "Program Zrównoważonego Rozwoju Przedsiębiorstw stanowi sprawdzoną i skuteczną metodę budowania przewag konkurencyjnych Firmy, wspomagania jej wizerunku i tworzenia wartościowych relacji na poziomie regionalnym przynoszących trwałe i wymierne efekty - także na płaszczyźnie finansowej" - dodaje Kaja Szwykowska, Prezes Impress Art PR & Lobbying.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zrównoważony Rozwój Przedsiębiorstw

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl