SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy edukuje środowiska medyczne o szkodliwości picia w ciąży

Pod hasłem „Lepszy start dla Twojego dziecka” ruszyła kampania edukacyjna Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy. Jej celem jest budowa świadomości na temat skutków picia alkoholu w ciąży.

Article

Kampania kierowana jest głównie do środowisk medycznych - ginekologów, pielęgniarek, położnych, studentów medycyny, a nie jedynie do kobiet planujących lub będących w ciąży. Organizatorzy powołują się przy tym na dane statystyczne. Pokazują one, że według 53 proc. kobiet nie dostało od lekarza żadnych wytycznych odnośnie do spożywania alkoholu w ciąży, a 1 proc. otrzymało zalecenia picia jego niewielkich ilości w tym okresie.

Działania edukacyjne skierowane do środowiska medycznego będą prowadzone w trakcie najważniejszych konferencji medycznych w Polsce, skierowanych do ginekologów i położników oraz na branżowych portalach medycznych. Na największych uczelniach medycznych przeprowadzone będą szkolenia poświęcone roli lekarza w procesie uświadamiania i edukowania pacjentek.

Dla kobiet planujących oraz będących w ciąży przygotowano serwis edukacyjny Lepszy Start oraz profil na Facebooku „Zdrowa ciąża”. Można na nich znaleźć informacje, porady i artykuły dotyczące ciąży i macierzyństwa.

Za strategię komunikacji i koordynację działań odpowiada agencja B-Water Consulting Group, za działania w social mediach - agencja  Social Leaders. Honorowym patronatem kampanię objęły najważniejsze uczelnie medyczne w kraju oraz organizacje skupiające lekarzy ginekologów i położników.

Dołącz do dyskusji: Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy edukuje środowiska medyczne o szkodliwości picia w ciąży

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl