SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zwolnienia w Fujitsu

Firma Fujitsu ogłosiła w środę plan zwolnienia 1.750 swoich pracowników na Filipinach.

Japoński producent winą za konieczność redukcji zatrudnienia obarcza światowy kryzys gospodarczy.

Pracownikom zatrudnionym w produkującym komputerowe dyski twarde zakładzie Fujitsu Computers Products zaoferowano pakiety uwzględniające możliwość odejścia na wcześniejszą emeryturę.

O planie Fujitsu, który wejdzie w życie 18 kwietnia, poinformowany został filipiński rząd. Z szacunków tamtejszego resortu pracy wynika, że od pojawienia się w ubiegłym roku kryzysu zatrudnienie w kraju straciło około 45 tysięcy osób. Władze spodziewają się, że do zakończenia recesji zlikwidowanych zostanie w sumie około 800 tysięcy etatów, głównie w sektorze elektronicznym i odzieżowym.

Przed podjęciem decyzji o zwolnieniach Fujitsu próbowało ratować miejsca pracy poprzez zmniejszenie liczby godzin pracy i stawek za nadgodziny, co drastycznie obniżyło wynagrodzenia, ale nie przyniosło spodziewanego efektu. Pracę na Filipinach w zakładzie Fujitsu zachowa 2,9 tysiąca osób.

źródło: AFP

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w Fujitsu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl