SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zwolnienia w TV Biznes

Telewizja zwolniła 6 pracowników, ale jak twierdzi jej szef nie mają one związku z problemami ekonomicznymi stacji.

Informacje o redukcji personelu w pierwszej polskiej telewizji biznesowej TV Biznes, przekazał nam jej jeden z byłych pracowników.

- Z "przyczyn ekonomicznych" telewizja biznes zwolniła kilku swoich pracowników, pozostałym obniżyła pensje. Od września serwisy na żywo nadawane będą tylko do godz. 19, z ramówki znikną również niektóre programy  i magazyny. Wszystkie te działania organizowane są z powodów finansowych - powiedział nam jeden z byłych pracowników TV Biznes.

Tymczasem informacji tych nie potwierdza szef stacji Piotr Barełkowski.

- To absolutnie nieprawda. Rzeczywiście zwolniliśmy sześć osób, ale to ułamek spośród blisko 100 naszych pracowników. To pierwsze zwolnienia podyktowane głównie ewolucją koncepcji merytorycznych w stacji. Nie ma stacji telewizyjnej, która nie zmienia składu zatrudnionych, szczególnie po pierwszym roku, który dla wielu był okresem próbnym. Ograniczona, wakacyjna ramówka to normalna sprawa dla stacji telewizyjnych w okresie letniej kanikuły.
We wrześniu ruszają nowe programy i inne nowatorskie propozycje, które przedstawimy niebawem - powiedział nam Piotr Barełkowski.

- Media Biznes Sp. z o.o. od kilku miesięcy jest firmą samofinansującą się i z tygodnia na tydzień liczba reklamodawców rośnie. Pensje pracowników już w sierpniu - zgodnie z zapowiedziami - wzrosną o 15-20%. Zatrudniliśmy w tych dniach kilku nowych dziennikarzy  m.in. Paulinę Brencz w Poznaniu i Radosława Miętusa w Warszawie - dodał Barełkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w TV Biznes

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl