Bank Pocztowy wspiera polski e-biznes

Pierwszy w Polsce ranking najszybciej rozwijających się biznesów e-commerce – „e-Gazele Biznesu” wchodzi w decydująca fazę. Podczas pięciu Gal wręczone zostaną nagrody, jak również przeprowadzone zostaną panele dyskusyjne. Ranking został przygotowany przy udziale Banku Pocztowego, Poczty Polskiej i MasterCard przez Puls Biznesu oraz ARC Rynek i Opinia.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Podczas pierwszej Gali finałowej w Poznaniu 6 października 2014 r. statuetki e-Gazel Biznesu odebrali przedstawiciele najlepszych firm z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego. Statuetki dla najdynamiczniejszych e-Gazel Biznesu przypadły w udziale firmom:

•    Wojciech Wojtkowiak Hurtowniasportowa.net; działa pod adresem: hurtowniasportowa.net.pl•    Paulina Tylka Weseliana; działa pod adresem: www.weseliana.pl•    Mixrtv Agd Mariusz Wawryk, Waldemar Bałtyka; działa pod adresem: www.outletrtvagd.pl•    Carport; działa pod adresem: www.car-port.pl

W rankingu tytułem e-Gazel Biznesu wyróżniono blisko 300 firm z całej Polski. Dodatkowo nagrodzono 16 e-Gazel Biznesu najlepszych w swoich województwach. Podczas Gal Finałowych przedstawicielom firm – laureatów rankingu – wręczane są okolicznościowe statuetki. Spotkania te mają dodatkową wartość w postaci paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli partnerów rankingu: Banku Pocztowego, Poczty Polskiej, MasterCard, przedstawicieli Pulsu Biznesu i ARC Rynek i Opinia oraz samych laureatów. Tematem dyskusji jest przyszłość rynku e-commerce, trendy na rynku jak również wszelkie zagadnienia ujęte w badaniu.  

Według różnych szacunków wartość gospodarki internetowej w Polsce w 2015 r. będzie wyższa od wartości rynku usług finansowych. Szacuje się, że już w 2014 r. może ona przekroczyć 30 mld zł. Dwucyfrowa dynamika rozwoju e-commerce w Polsce potwierdza trendy obserwowane w Europie i na świece – mówi Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku Pocztowego. – Zdecydowanie warto skoncentrować się na polskim rynku e-commerce, a pierwszym w historii rankingu przedsiębiorcom odbierającym statuetki „e-Gazel Biznesu” życzyć dalszego, przynajmniej równie dynamicznego co w ostatnim roku rozwoju. Dzięki temu firmy stawiające na e-commerce odegrają istotną rolę w napędzaniu polskiej gospodarki – dodaje Tomasz Bogus.

W rankingu zestawiono firmy, które zanotowały istotny rozwój w ciągu ostatnich trzech lat – zysk w 2013 r. oraz najwyższy procentowy wzrost przychodów 2012-2013 r/r. Wzięte pod uwagę zostały małe i średnie firmy.

Zaangażowanie się w tworzenie rankingu „e-Gazel Biznesu”  to rozwinięcie naszej nowoczesnej i kompleksowej oferty skierowanej do e-przedsiębiorców. Poczta wykorzystuje rozwój handlu internetowego do zaproponowania, w ramach Grupy Kapitałowej, wielu wspierających e-commerce usług – mówi Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

Kolejne gale odbędą się jeszcze w październiku br. w Sopocie, Katowicach, Krakowie i Warszawie.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dziennikarz obraził prezydenta Nawrockiego. Prokuratura wszczyna śledztwo

Dziennikarz obraził prezydenta Nawrockiego. Prokuratura wszczyna śledztwo

"Zwierzogród 2" pobił rekord. Żadna animacja z Hollywood wcześniej tyle nie zarobiła

"Zwierzogród 2" pobił rekord. Żadna animacja z Hollywood wcześniej tyle nie zarobiła

Odejście z nadzoru Answear.com

Odejście z nadzoru Answear.com

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"