Bojkot "Trójki"

"Wyłączam Trójkę i będę do tego namawiać wszystkich przyjaciół" - pisze Maria Wiernikowska

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Oto list naszej czytelniczki do Andrzeja Siezieniewskiego, Prezesa Polskiego Radia

"Panie Prezesie,

Wyłączam Trójkę i będę do tego namawiać wszystkich przyjaciół.

To mój protest przeciwko nieprzyzwoitemu zachowaniu dziennikarzy i urzędników z Trójki wobec Krzysztofa Skowrońskiego. Bez uprzedzenia i bez powodu pozbawiono pracy jednego z najlepszych dziennikarzy, a koledzy i rozgłośnia przywłaszczyli sobie jego autorski program.

Dyrektor Witold Laskowski wykazał dużo arogancji, powiadamiając go o tym telefonicznie na trzy dni przed powrotem z urlopu. Skoro nie udało się załatwić sprawy po cichu, publicznie pomówił go o "syndrom urojonego politycznego męczennictwa, towarzyszący upadającym gwiazdom". Przy okazji pouczył nas wszystkich, że "należy do tego podchodzić z właściwym inteligentnym ludziom zrozumieniem zjawisk nas otaczających". Dziękujemy.

W kapralskim stylu zbeształ filozofa, którego niezależna od politycznych nacisków publicystyka stanowiła listek figowy dla Trójki, przypominającej od jakiegoś czasu bajaderkę - konglomerat starych ciastek, zlepionych produktem czekoladopodobnym.

Ale nawet z wojskową etyką kolega Laskowski jest na bakier: miałam w ręku akredytację, którą na początku czeczeńskiej wojny odebrało mu biuro prasowe prezydenta Dudajewa za pijackie ekscesy w Groznym. Rozumiem, że porządki w Polskim Radio to jeszcze jedna wojenna awantura.

Proszę przekazać załodze Trójki, że kiepsko buduje się sławę po trupach i na cudzym.

Ku chwale ojczyzny! - pisze

Maria Wiernikowska

.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kino sieci Helios nagrodzone. Prezes wiceszefem Międzynarodowej Unii Kin

Kino sieci Helios nagrodzone. Prezes wiceszefem Międzynarodowej Unii Kin

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?