Nowe porozumienie jest oparte na umowach zawartych przez Canal+ i Warner Bros. Discovery na rynku francuskim. Dotyczą one przedłużenia wyłącznego okna pay-TV dla filmów Warner Bros. Pictures (obowiązującego już sześć miesięcy po ich premierze kinowej we Francji) oraz integracji HBO Max z wybranymi ofertami Canal+.
Z kolei w Polsce koncerny w br. przedłużyły umowę dystrybucyjną dla 22 kanałów tematycznych Warner Bros. Discovery (m.in. TVN24 i Eurosport) oraz czterech stacji naziemnych (na czele z TVN).
Canal+ i WBD współpracują w Afryce
Nowa umowa obejmuje zarówno dystrybucję platformy HBO Max, jak i przedłużenie współpracy w zakresie kanałów tematycznych Warner Bros. Discovery na licznych rynkach w Afryce i Europie.

Chodzi przede wszystkim o kraje afrykańskie, w których działa należąca do Canal+firma MultiChoice. Owa spółka nadal będzie dystrybuować tam 12 stacji tematycznych Warner Bros. Discovery:
– CNN International oraz Cartoon Network: na zasadzie wyłączności w Republice Południowej Afryki oraz niewyłącznej w pozostałych krajach swojej działalności;
– Cartoon Network Port: na zasadzie wyłączności w Angoli i Mozambiku oraz niewyłącznej w pozostałych terytoriach;
– Cartoonito, Cartoonito Porto, Discovery Channel, Discovery Family, Real Time, ID, TLC, HGTV, Travel, TNT Africa, Food Network: na zasadzie dystrybucji niewyłącznej.
HBO Max dalej w ofercie Canal+
Z kolei w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii porozumienia zakłada przedłużenie dystrybucji HBO Max, HBO i Cinemax przez Canal+.
Francuski koncern uzyskał też przedłużenie dystrybucji Cartoon Network, Cartoonito i CNN International w Rumunii, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji, a także Warner TV w Czechach. Natomiast dystrybucją HBO Max będzie zajmować się na dwóch nowych rynkach: w Belgii oraz Austrii.












