Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-10-25

A A A POLEĆ DRUKUJ

8 Kongres Klastrów Polskich

 

Tegoroczny Kongres Klastrów Polskich odbędzie się w dniach 7-8 listopada w Katowicach. Tematem przewodnim wydarzenia będą zagadnienia związane z Europejskim Zielonym Ładem i roli, jaką pełnią klastry we wspieraniu zielonej transformacji. Rejestracja na Kongres jest już dostępna pod linkiem: https://8kongres.klastrypolskie.pl/.

Podczas dwóch dni kongresu eksperci będą dyskutować o nowych narzędziach wsparcia unijnego na lata 2021-2027.

- Rok 2022 jest pierwszym, w którym konkretne programy dla wspierania firm i instytucji będą wdrożone. Aktualnie do kolejnej perspektywy przygotowują się równolegle zarówno instytucje Unii Europejskiej na czele z Komisją Europejską, kraje członkowskie, w tym Polska. Wszystkie te szczeble administracyjne weryfikują skuteczność dotychczasowych narzędzi wspierania konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw oraz planują nowe formy wsparcia z uwzględnieniem priorytetów KE – mówi Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie, Wice Prezes European Clusters Alliance.

Do sesji plenarnej pt.: Zielona transformacja. Wspólny wysiłek regionów, nauki i przedsiębiorców w celu zbudowania nowej, zielonej gospodarki – zostali zaproszeni m.in.: Grzegorz Puda, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej; Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii; Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego. Dyskusje poprowadzi Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie, Wice Prezes European Clusters Alliance.

Eksperci będą rozmawiali również o międzynarodowej współpracy i finansowaniu klastrów. Finansowaniu innowacji, badań i rozwoju, funduszach EU, digitalizacji i przemyśle 4.0., a także o cyberbezpieczeństwie. Cała agenda i informacje o wydarzeniach towarzyszących oraz rejestracja dostępna jest na stronie kongresu pod adresem: https://8kongres.klastrypolskie.pl/.

Wydarzeniem równoległym towarzyszącym kongresowi, będzie spotkanie w ramach cyklu „Clusters meet Regions” European Cluster Collaboration Platform. To dwudniowy warsztat dający możliwość dyskusji na temat krajowego i regionalnego rozwoju gospodarczego oraz nawiązania kontaktów z innymi regionami UE stojącymi w obliczu wyzwań związanych z zieloną transformacją.

Kongres od ponad 8 lat odbywa się w różnych miastach Polski, tak aby przybliżyć tematykę rozwoju regionalnego wspieranego przez klastry jak najszerszemu gronu odbiorców. W tym roku gospodarzem kongresu będą Katowice. 

Związek Pracodawców Klastry Polskie, reprezentuje ponad 40 klastrów i inicjatyw klastrowych, które zrzeszają ponad 3000 firm, reprezentujących branże innowacyjne z terenu całej Polski. Klastry budują nie tylko innowacyjność przedsiębiorstw, regionów, ale też zostały uznane przez Komisję Europejską za podmioty wdrażające Europejski Zielony Ład w małych i średnich przedsiębiorstwach UE oraz pełnią ważną rolę we wspieraniu cyfryzacji europejskiej gospodarki i wzmocnieniu jej odporności.

Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Rozwoju i Technologii; Minister Edukacji i Nauki; Narodowe Centrum Badań i Rozwoju; Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej; Marszałek Woj. Śląskiego; Marszałek Woj. Zachodniopomorskiego; Marszałek Woj. Lubuskiego; Marszałek Woj. Mazowieckiego; Marszałek Woj. Małopolskiego; Marszałek Woj. Podkarpackiego. Patronat nad wydarzeniem objęła również Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości; PAIH oraz Urząd Patentowy RP.

Patronat medialnych objęli: Agencja Informacyjna, Super Biznes, Dziennik Gazeta Prawna, RaportCSR.pl, oESG.pl, Raport ESG oraz Gazeta Polska. Partnerem 8 Kongresu Klastrów Polskich jest Instytut Biznesu.

 

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ