Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-06-24

A A A POLEĆ DRUKUJ

Akcje Games Box zadebiutowały na rynku NewConnect

 

Akcje Games Box (GMB), producenta i wydawcy gier wideo na PC i konsol., zadebiutowały dzisiaj w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect. Do obrotu zostało wprowadzonych w sumie 1 213 750 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, o wartości nominalnej 0,10 zł za każdą akcję. Proces dołączenia spółki do grona spółek publicznych wspierała firma Blue Oak Advisory. Games Box SA będzie 61. spółką notowaną na rynku NewConnect z sektora Gry oraz 9. debiutem w 2022 roku.

- Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona spółek publicznych. Jest to dla nas niezwykły moment w historii istnienia studia, który z pewnością doda nam jeszcze więcej energii do dalszego działania. Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi za zaangażowanie i wkład w rozwój Spółki. Debiut na NewConnect jest kolejnym etapem rozwoju Games Box, który mam nadzieję przyczyni się do jeszcze szybszego wzrostu naszej firmy - mówi Tomasz Supeł, prezes zarządu Games Box.

Games Box prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie wydawania i produkcji gier na różne platformy, tj. gry na komputery stacjonarne oraz na najpopularniejsze konsole – Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox. Studio w swoim modelu biznesowym zakłada produkcję oraz dystrybucję kilku gier rocznie o średnich budżetach, przy utrzymaniu niskich kosztów działalności operacyjnej spółki. Głównym inwestorem spółki i współwydawcą gier jest notowany na rynku głównym GPW – Ultimate Games. Proces dołączenia spółki do grona spółek publicznych wspierała firma Blue Oak Advisory.

Kapitał zakładowy Games Box SA wynosi 121.375 PLN, który dzieli się na 1.213.750 akcji, w tym 1.160.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 53.750 akcji zwykłych na okaziciela serii B o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Aktualnie spółka pracuje nad dwoma własnymi tytułami. W portfolio produkcyjnym znajduje się taktyczny symulator – Riot Control Simulator oraz gra akcji – Repo Man. Premiery tytułów zaplanowane są na 2023 rok. Obecnie w trakcie przygotowania są także pre-produkcje i trailery Spy Simulator oraz gry o roboczym tytule Graffiti Artist Simulator/Spray it. Zapowiedzi obu gier zostaną zaprezentowane w drugiej połowie tego roku.

Games Box ma na swoim koncie sukces dwóch prywatnych emisji akcji, w ramach których pozyskała od inwestorów kwotę 2,3 mln zł. W 2021 roku spółka osiągnęła ponad 560 tys. zł przychodu oraz 32 tys. zł zysku netto.

***

O spółce:

Games Box SA to producent i wydawca gier wideo na komputery stacjonarne i konsole, wywodzący się z grupy kapitałowej Ultimate Games SA. Spółka koncentruje się na preprodukcji gier, których pełne wersje będą powstawać w oparciu o zainteresowanie graczy.

Więcej informacji: https://gmsbox.pl/#about

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ