Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-08-11

A A A POLEĆ DRUKUJ

Cała jest muzyką - koncert Agnieszki Hekiert w ramach Manu Summer Jazz Sundays

 

Łodzianie kochają jazz. W minioną niedzielę tłumy miłośników tego wyjątkowego gatunku muzycznego zebrało się, by wysłuchać koncertu Małgorzaty Hutek w ramach Manu Summer Jazz Sundays. Tegoroczny cykl nosi nazwę “Dziewczyny Jazzu”, więc pora na kolejną utalentowaną artystkę - znaną w całej Europie, Agnieszkę Hekiert.

Manu Summer Jazz Sundays, Manufaktura, Mały Rynek Jazzowy
(między restauracjami: Starbucks, Whiskey In The Jar oraz pizzerią 105)

Każda niedziela sierpnia, godz. 17:00

W najbliższą niedzielę (13.08) na scenie Małego Rynku Jazzowego wystąpi artystka, o której legendarny amerykański artysta Bobby McFerrin mówi: „cała jest muzyką”. Mowa o Agnieszce Hekiert – wybitnej wokalistce, kompozytorce, autorce tekstów i aranżacji, a także trenerce wokalnej gwiazd. W 2004 roku z trio Krzysztofa Hedzina nagrała płytę „Night And Day Swing”. Koncertowała we Francji, Włoszech, Chorwacji, Bułgarii, Niemczech i Austrii, gdzie nawiązała współpracę z legendą polskiego Jazzu – Leszkiem Żądło, a także Konstantinem Kostovem i Nevyanem Lenkovem. Owocem tej współpracy jest nagrana w 2009 roku płyta „European Impressions”, W tym samym roku Agnieszka Hekiert nawiązała współpracę z Bobbym McFerrinem, z którym występowała w ramach projektu Vocabularies. W 2012 roku ukazała się druga solowa płyta wokalistki – „Stories”, nagrana z udziałem muzyków sceny europejskiej i polskiej.

W trakcie kariery miała także okazję współpracować z wieloma gwiazdami polskiej sceny – Marylą Rodowicz, Natalią Kukulską, Ryszardem Rynkowskim i Krzysztofem Ścierańskim. Jako nauczycielka śpiewu i trenerka wokalna, jest znana przede wszystkim z pracy za kulisami programów telewizyjnych, np. „Mam Talent”, „X-Factor” czy „Twoja twarz brzmi znajomo”. Koncert w Manufakturze to świetna okazja by podziwiać talent jednej z najciekawszych polskich kobiet jazzu.

W ramach cyklu „Dziewczyny Jazzu” jeszcze w tym miesiącu na scenie wystąpi grupa O.N.E. oraz Kasia Nova. Wszystkie koncerty są otwarte, niebiletowane, ale liczba miejsc siedzących jest ograniczona. W razie deszczu - występy artystów zostaną przeniesione do hallu głównego nieczynnej w tym dniu galerii.

Harmonogram koncertów:

·         13.08 – Agnieszka Hekiert Trio

·         20.08 – O.N.E.

·         27.08 – Kasia Nova Trio

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ