Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2021-02-01

A A A POLEĆ DRUKUJ

Dlaczego warto zainwestować w kocioł na pellet?


Bardzo ważną zaletą pelletu jest jego przyjazność środowisku. Sam koszt zakupu instalacji grzewczej na to paliwo jest podobny do kosztów instalacji olejowej czy gazowej. Istotnym argumentem są jednak oszczędności w późniejszej eksploatacji. 

 

Kotły zasilane pelletem to doskonała alternatywa nie tylko z uwagi na środowisko, ale także domowy budżet, gdyż koszt ogrzewania budynku może być w tym przypadku nawet do 30% niższy w porównaniu do tradycyjnych paliw. Niemniej przed wyborem odpowiedniego kotła warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów jego użytkowania, bo źle dobrany, czyli za mały lub za duży kocioł, może nie być efektywny.

 

Na co zatem warto zwracać uwagę przy zakupie kotła na pellet?

 

Przede wszystkim parametry - moc i wielkość kotła na pellet - muszą być dostosowane nie tylko do wielkości domu, ale także do materiałów, z jakich jest on zbudowany. Tej samej wielkości kocioł zastosowany w domu przy użyciu nowoczesnych technologii i rozwiązań termoizolacyjnych może ogrzać do trzech razy więcej powierzchni budynku niż w starym budownictwie.

 

Ważny jest także system czyszczenia kotła - najlepiej, gdyby był on automatyczny. W ten sposób unikniemy ręcznego czyszczenia i będziemy mieć pewność, że nie obniży to jego efektywności i pozwoli utrzymać wysoką wydajność kotła przez długi czas. Tym samym, kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy kupnie, jest automatyczna zapalarka oraz automatyczne czyszczenie palnika. Obecnie większość kotłów posiada zasobnik paliwa, w którym mieści się zapas pelletu nawet na kilka dni. Warto więc wybrać taki model, który wyposażony jest w system kontroli spalania, dozujący optymalną ilość paliwa do aktualnych potrzeb jego użytkowników. 

 

Również przechowywanie pelletu nie stanowi problemu, wystarczy magazynować go w suchych warunkach. Niemniej przy jego wyborze należy przede wszystkim kierować się jakością, ponieważ ma to wpływ na bezawaryjną pracę kotła - wybierajmy tylko certyfikowane produkty.

Stosując produkt bez certyfikatu ryzykujemy powstawanie tzw. spieków czy skrzepów w urządzeniu, co skraca żywotność całej instalacji grzewczej. Jakościowy pellet jest wysokokaloryczny (≥ 5 kWh z kilograma pelletu), pozostawia po spalaniu niewielką ilość popiołu (- ≤0,50 %), a jego ekologiczny popiół można wykorzystać jako nawóz - dodaje Marcin Przybysz z Maximer Sp. z o.o.

Kocioł na pellet to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań do ogrzewania budynków. Instalacje te są praktycznie bezobsługowe, a niski stopień przetworzenia surowców oraz specyfika pelletu sprawiają, że zarówno podczas spalania, jak i produkcji, ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla jest bardzo niska - równa lub niższa od ilości potrzebnej roślinie podczas jej wzrostu. 

Reasumując, poza czynnikami czysto ekonomicznymi, wykorzystanie pelletu do ogrzewania domów niesie ze sobą przede wszystkim korzyści ekologiczne i wspiera walkę ze smogiem, poprawiając tym samym jakość powietrza, którym oddychamy.


 





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ