Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2013-08-06

A A A POLEĆ DRUKUJ

Gładki tynk cementowo-wapienny wewnętrzny

Firma Baumit posiada szeroką gamę maszynowych tynków cementowo-wapiennych, które z powodzeniem stosowane są zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. Chętnie wybieraną przez wykonawców grupą produktową jest rodzina tynków wewnętrznych Baumit MPI 25 oraz MPI 25 L. Uzupełnieniem tej linii jest nowy tynk Baumit MPI 25 Fine. Gotowa mieszanka tynkarska o bardzo drobnym uziarnieniu i wysokiej plastyczności przeznaczona jest do wykonywania tynków wewnętrznych dających niezwykle gładką powierzchnię ścian i sufitów.

Baumit MPI 25 Fine to cementowo-wapienny, jednowarstwowy tynk maszynowy. Bardzo drobne uziarnienie i wysoka plastyczność produktu umożliwiają wykonywanie tynków wewnętrznych, zacieranych na gładko. Masa tynkarska posiada długi czas otwarty, co jest niezwykle przydatne podczas obróbki maszynowej. Tynk Baumit MPI 25 Fine przeznaczony jest do każdego rodzaju pomieszczeń, również do tych o podwyższonej wilgotności, użyteczności publicznej i przemysłowych. Tynk ten charakteryzuje wysoka wytrzymałość na ściskanie CS III (pow. 5 MPa) oraz wysoka przyczepność do podłoża 0,5 MPa. Zużycie tynku wynosi ok. 14kg/m2/cm, a minimalna grubość 8mm na
suficie i 10mm na ścianie.

Mieszankę Baumit MPI 25 Fine należy stosować tylko wewnątrz budynków, w nowym budownictwie. Podłoże powinno być mineralne, np. ściany murowane z pustaków silikatowych, ceramicznych, betonu komórkowego, cegły ceramicznej, podłoże z betonu zwykłego albo prefabrykatów betonowych. Należy zadbać by podłoże było nośne, stabilne, trwałe i suche, a także niezmrożone, czyste i odpylone, chłonne oraz wolne od wykwitów. Wszelkie elementy stalowe warto zabezpieczyć antykorozyjnie. Z kolei większe ubytki i nierówności warto wyrównać i w razie potrzeby uzupełnić. Powierzchnie betonowe należy zagruntować środkiem wzmacniającym przyczepność Baumit BetonPrimer.

Tynk wewnętrzny Baumit MPI 25 Fine może być nakładany wszelkimi agregatami tynkarskim. Przed rozpoczęciem tynkowania wskazane jest zabezpieczenie wszystkich narożników poprzez montaż zaprawą Baumit SpeedFix nierdzewnych lub zabezpieczonych antykorozyjnie stalowych lub aluminiowych profili ochronnych. W łazienkach oraz na powierzchni, na której mają być położone płytki ceramiczne można stosować listwy tynkarskie jako pomoc przy zaciąganiu. Pod płytki ceramiczne nie należy zacierać powierzchni tynku. Tynk maszynowy wewnętrzny Baumit MPI 25 Fine natryskuje się zazwyczaj pasmami, dwukrotnie, a następnie ściąga łatą na równo. Po stwardnieniu świeży tynk drapie się łatą trapezową usuwając naddatki tynku na jego powierzchni i wyrównując w ten sposób płaszczyznę tynku. Następnie skrapia się go wodą i zaciera pacą styropianową, filcową lub twardą gąbką. W miejscach narażonych na pęknięcia należy stosować siatkę do zbrojenia tynków maszynowych Baumit MaschinnenputzArmierung, zatapiając ją mniej więcej w połowie grubości tynku. Wykonanie zbrojenia zmniejsza znacznie ryzyko powstania ewentualnych mikropęknięć czy zarysowań. Przewody elektryczne muszą zostać przykryte przez warstwę minimum 5 mm tynku.


Pakowanie: Worek 30kg; 1200kg /palecie

Producent: Baumit

www.baumit.com
Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ