Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2015-06-01

A A A POLEĆ DRUKUJ

Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym -Jelenia Góra 2015

W dniach 28-30 maja w Jeleniej Górze odbyły się X Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. W zawodach wzięło udział około 20 ekip ratownictwa medycznego z całej Polski.

Przed zespołami postawiono szereg wielopunktowych zadań, które odbywały się i nocą i w dzień, miały charakter zarówno praktyczny jak i teoretyczny. Drużyny ratownicze oceniane były w wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Jednym z zadań była akcja ratownicza po pozorowanym napadzie rabunkowym na turystów, ćwiczono też postępowanie służb ratunkowych w sytuacji nocnego wypadku z udziałem osób głuchoniemych.

Celem i zamysłem tegorocznych mistrzostw było podnoszenie umiejętności ratowników medycznych w codziennych akcjach, wymiana doświadczeń oraz pokazanie możliwości ratowania życia przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu medycznego.
Nie zabrakło prezentacji urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 oraz defibrylatora/monitora LIFEPAK15. Każda edycja zawodów zostaje wzbogacona o nowe poglądy oraz doświadczenia uczestników. Mistrzostwa są okazją do pokazania sprawności i możliwości polskiego systemu ratownictwa medycznego, a także krokiem ku podnoszeniu profesjonalizmu załóg. Bardzo cieszy nas fakt, iż większość uczestniczących drużyn pracowała na naszym sprzęcie. – mówi Mieszko Skoczylas z Physio-Control.

Partnerami Mistrzostw byli: Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Ratunkowe Wrocław,Pogotowie Ratunkowe Legnica oraz Pogotowie Ratunkowe Wałbrzych.
Organizator wydarzenia: Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ