Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-02-25

A A A POLEĆ DRUKUJ

NOWE OSIEDLA OŻYWIAJĄ TKANKĘ MIEJSKĄ W WARSZAWIE

Dostępność gruntów pod zabudowę jest coraz mniejsza, dlatego na atrakcyjności zyskują dotychczas inaczej zagospodarowane rejony. Te, dzięki przeznaczeniu pod zabudowę mieszkalno-usługową zyskują drugie życie, co można zaobserwować w kilku dzielnicach Warszawy, w których realizacji nowych inwestycji podejmuje się Nexity Polska. 

Rodzinne osiedle zmienia panoramę okolicy

Dzielnice zmieniają swoje przeznaczenie – tam, gdzie kiedyś mieściły się liczne zakłady, dziś znajdują się budynki mieszkalne i znowu pojawia się życie. Dobrym przykładem takiej transformacji jest Ursus, gdzie dzięki zaktualizowanemu Planowi Zagospodarowania Przestrzennego, przestrzeń zyskuje nowe oblicze. W dzielnicy rozwija się wiele projektów, od kilku lat trwa m.in. budowa rodzinnego osiedla Next Ursus. W ramach  inwestycji powstają tu nie tylko nowe mieszkania, ale także lokale usługowe pozwalające na rozwój mniejszych przedsiębiorstw. W przyszłości pojawi się tu również dodatkowa infrastruktura, m.in. place zabaw, siłownia plenerowa i boisko do siatkówki. Rewitalizacji najbliższej okolicy sprzyja także wciąż rozbudowywany EkoPark, do którego budowy użyto materiałów recyklingowych, z siłownią plenerową, drewnianym placem zabaw dla dzieci oraz ścieżkami edukacyjnymi.

- Obszary postindustrialne zawsze stanowią dla dewelopera wyzwanie, w silnie zurbanizowanych metropoliach są to często grunty o znacznym potencjale. Dostrzegliśmy go między innymi na Ursusie. Warto podkreślić, że pojawienie się inwestycji przyczyni się także do powstania nowych miejsc pracy w sąsiedztwie, takich jak sklepy czy restauracje – tłumaczy Jesika Mackiewicz, Development Projects Director, Nexity Polska.

Niezagospodarowane tereny blisko biznesowego centrum Warszawy

Wymagającym obszarem pod kątem nowych inwestycji deweloperskich są także okolice sąsiadujące z liniami kolejowymi lub dużymi ciągami komunikacyjnymi. Jednocześnie może to stanowić o ich wyjątkowym potencjale. Przykładem projektu wykorzystującego zalety związane z taką lokalizacją jest osiedle Lifetown. Dzięki dobremu zaplanowaniu inwestycji, Nexity udało się stworzyć dla mieszkańców komfortową przestrzeń do życia, zachowując mocne strony wynikające z takiego położenia. Dodatkowym atutem osiedla jest bliskość biznesowego centrum miasta, czyli okolicy ulic Domaniewskiej i Marynarskiej oraz parku biznesowego przy ulicy Poleczki, które na swoją siedzibę wybrało wiele korporacji. Lokalizacja ta daje możliwość również skorzystania z aktywnego wypoczynku, między innymi dzięki stacji rowerów miejskich i licznym terenom zielonym, takim jak Potok Służewiecki, Fort VII Twierdzy Warszawa, czy tor wyścigów konnych.

Nowe życie starej Pragi

Zaletą projektów deweloperskich może być także rewitalizacja historycznych rejonów miasta, które dzięki nowym inwestycjom ponownie stają się atrakcyjne dla mieszkańców oraz przedsiębiorców. Jednym z takich miejsc jest charakteryzująca się wiekową zabudową warszawska Praga Północ, na której terenie powstaje nowoczesna, ale wpisująca się w lokalną architekturę inwestycja La Praga. Atutem tego projektu jest zaangażowanie się dewelopera w przeprowadzenie prac służących poprawie stanu sąsiednich kamienic, co pozytywnie wpłynie na obraz całej okolicy. 

- Realizując projekty takie jak budowa osiedla La Praga wierzymy w ich pozytywny wpływ na okolice i lokalną społeczność. Nowe inwestycje, to dla takich miejsc szansa na otrzymanie nowego życia i jeszcze lepsze wykorzystanie ich potencjału, a tym samym dalszy rozwój lokalnych biznesów oraz placówek kulturalnych – komentuje Jesika Mackiewicz, Development Projects Director, Nexity Polska.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ