Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-05-09

A A A POLEĆ DRUKUJ

Welconomy Toruń 2022

 

Zbliża się termin jednego z najważniejszych wydarzeń na mapie krajowych konferencji gospodarczych, Welconomy Forum in Toruń 2022 (30 – 31 maja). Welconomy 2022 zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas Sesji inauguracyjnej na temat nowego światowego porządku dyskutować będą między innymi Henryk Kowalczyk – wiceprezes Rady Ministrów RP, Egidijus Meilunas – wiceminister Spraw Zagranicznych Litwy, Paweł Borys – prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Rafał Baniak- prezydent Pracodawców RP.

Jak każdego roku gościć będziemy blisko dwa tysiące osób z kraju i zagranicy. Będą to przedstawiciele nauki, eksperci, przedstawiciele rządu RP, samorządów, parlamentarzyści, przedsiębiorcy.

 Welconomy Toruń 2022- to bogactwo tematyki i przestrzeń do dialogu. To konferencja, która diagnozuje rzeczywistość, starając się nakreślić kierunki przyszłości. Nie boimy się trudnych tematów. Takie nie istnieją. Zwarcie intelektualne nie musi być zarzewiem konfliktu, ale kształtowaniem się nowych idei. Taka wizja zawsze nam przyświecała. Nie inaczej będzie tym razem.

Po raz kolejny w trakcie obrad Welconomy poruszony będzie w szerokim aspekcie temat rolnictwa i wsi. Osobny dwudniowy blok pod nazwą Agro-Welconomy zorganizowany z inicjatywy senatora RP, Ryszarda Bobera przy wsparciu Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego gościć będzie wielu wybitnych ekspertów.

Pierwszego dnia Forum podczas debaty podniesione zostanie zagadnienie „Zielonego Ładu” w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego Polski i Europy. Wprowadzenia do dyskusji dokona Jerzy Plewa ( piastował stanowisko Dyrektora Generalnego ds. Rolnictwa w Komisji Europejskiej).

Kolejny z mówców profesor Walenty Poczta (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) wypowie się na temat aspektów ekonomicznych bezpieczeństwa żywnościowego. Nadal zbyt słabo zdajemy sobie sprawę z faktu, że realia społeczno-polityczne mają swoje przełożenie na kwestie gospodarcze.

Coraz większego znaczenia z punktu widzenia wsi i rolnictwa nabiera kwestia rozwoju energetycznego, w szczególności odnawialnych źródeł energii. Zagadnienie to przybliży Marek Sawicki (Przewodniczący Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2007 – 2012 i 2014 – 2015).    Zawirowania międzynarodowe, w szczególności związane z aspektem energetycznym wymagają rzetelnej oceny sytuacji oraz wskazanie alternatyw, którymi bez wątpienia są OZE.

Partnerem strategicznym Welconomy 2022 jest Województwo Kujawsko- Pomorskie, zaś wśród pozostałych partnerów znalazły się zarówno instytucje jak i firmy między innymi: Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Miasta Toruń, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Żabka Polska S.A. POLREGIO S.A., PGNiG S.A., Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, Krajowa Spółka Cukrowa, Qultivo sp. z o.o, Ghelamco Poland sp.z o.o., Gra-Mar, Huwei Polska.

Słowa kluczowe:Welconomy Forum in Toruń

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ