Czeski T-Mobile tłumaczy: nie chcemy obrażać Polaków, pokazujemy nasz absurdalny humor

- Nie było naszą intencją w jakikolwiek sposób umniejszać Polakom lub dotykać ich uczuć. Sukces naszych kampanii wynika z zastosowania w nich specyficznego poczuciu humoru opartego na przesadzie i absurdalnych sytuacjach - odpowiedział T-Mobile Czechy na protest polskiej ambasador przeciw nowej reklamie tej sieci.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Czeski T-Mobile tłumaczy: nie chcemy obrażać Polaków, pokazujemy nasz absurdalny humor
Polak w czeskiej reklamie T-Mobile

W środę ambasador Polski w Pradze w liście do T-Mobile Czechy skrytykowała nowy spot firmy, w której Polak jest drobnym handlarzem naciągającym na zakup zepsutego telefonu, wzywając do wstrzymania emisji spotu. - Spot jest niezgodny z wszelkimi zasadami reklamy, etyki medialnej i dobrego smaku, ale przede wszystkim szkodzi dobrym relacjom polsko-czeskim - oceniła (więcej na ten temat).

W czwartek do tych zarzutów odniósł się T-Mobile Czechy. W oświadczeniu firma stwierdziła, że jest jej przykro z powodu takiej interpretacji reklamy. - Nie było naszą intencją w jakikolwiek sposób umniejszać Polakom lub dotykać ich uczuć. Bardzo wysoko cenimy sobie nasze dobre stosunki z Polską i nie chcemy dopuścić do ich zepsucia - podkreśliła.

Operator tłumaczy, że spot jest utrzymany w stylistyce znanych z poprzednich reklam sieci, a także kampanii innych firm. - Sukces naszych kampanii wynika z zastosowania w nich specyficznego poczuciu humoru opartego na przesadzie i absurdalnych sytuacjach. We wcześniejszych kampaniach komentowaliśmy świat motocyklistów, skoczków narciarskich czy kulturystów - wyjaśniła firma. - Choć żałujemy, że pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości, wierzymy, że spot wykorzystuje specyficzną dla czeskiego środowiska reklamy konwencję, nie przekraczając norm etycznych i prawnych. Przy okazji, ostatnio w Słowacji przygotowana została reklama, w której w dowcipny sposób wytykane są czeskie stereotypy - zaznaczyła.

Przedstawiciele T-Mobile Czechy zadeklarowali, że chętnie spotkają się z polską ambasador, żeby przedyskutować sprawę. Dodali, że rozważają wycofanie spotu z emisji. W czwartek po południu reklama zniknęła z youtube’owego kanału firmy.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/protest-przeciw-czeskiej-reklamie-t-mobile-pokazuje-polski-hejt-i-zasciankowosc-opinie ##

W podobny sposób do sprawy podchodzi polski oddział T-Mobile. - Czesi słyną z tego, że mają szczególne poczucie humoru i ogromny dystans do siebie, co było ewidentnie widoczne w ich poprzednich kampaniach reklamowych - napisał w oświadczeniu. - Niezależnie od tego jesteśmy zaniepokojeni tym, że w spocie reklamowym wizerunek Polaków przedstawiono w tak stereotypowy sposób. Nasi Czescy koledzy zapewnili nas, że nie było ich intencją w jakikolwiek sposób umniejszać Polakom lub dotykać ich uczuć - dodał T-Mobile Polska.

Poniżej prezentujemy niektóre z poprzednich czeskich reklam T-Mobile, o których wspominają w oświadczeniach oba biura firmy.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów