Demotywatory, Kwejk i Besty w dół (TOP20 serwisów z humorem)

Wśród serwisów ze śmiesznymi multimediami liderem są nadal Demotywatory.pl, ale w ciągu roku zanotowały spadek odwiedzalności, podobnie jak Kwejk.pl, Besty.pl i strony Grupy o2. Za to dużo użytkowników zyskały Aleniefart.pl, Jeja.pl i Wikia.com.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Demotywatory, Kwejk i Besty w dół (TOP20 serwisów z humorem)
Shutterstock.com

Z danych Megapanelu PBI/Gemius wynika, że w grudniu ub.r. Demotywatory.pl odwiedziło 3,14 mln użytkowników, którzy wykonali w serwisie 149 mln odsłon, a każdy spędził na stronie godzinę i 5 minut. Kolejne trzy witryny nie są objęte w badaniu audytem site-centric, dlatego nie wiadomo, ile zanotowały odsłon ani przez jaki czas korzystali z nich internauci. Aleniefart.pl (do niedawna działająca jako Niefart.pl) miał 2,91 mln użytkowników, Kwejk.pl - 2,54 mln, a Besty.pl - 1,81 mln.

Następne cztery serwisy odwiedziło od 1 do 1,5 mln internautów, a następnych sześć - od 500 tys. do miliona. Spośród nich na ponad godzinę przyciągały przeciętnego użytkownika Joemonster.org i Wiocha.pl, a na prawie godzinę - Komixxy.pl i Mistrzowie.org (pierwsza i dwie ostatnie witryny należą do Grupy Demotywatory.pl).

Wśród serwisów z humorem czołowi wydawcy internetowi, do których należą portale horyzontalne, mają zdecydowanie mniejszy udział niż w innych segmentach tematycznych. W pierwszej dwudziestce reprezentują ich tylko Komediowo.pl (należące do Grupy Wirtualna Polska) oraz Fishki.pl (Grupa Interia.pl). Poza rankingiem znalazły się należące do Grupy o2 Demoty.pl (w grudniu miał 114,7 tys. użytkowników i 870,3 tys. odsłon) i Ryjbuk.pl (93,4 tys. użytkowników i 1,47 mln odsłon).

W skali roku Demotywatory.pl straciły 219 tys. real users (w dół o 6,5 proc.), Kwejk.pl - 443 tys. (14,9 proc.), a Besty.pl - 662 tys. (26,8 proc.). Relatywnie jeszcze większe spadki zanotowały Komixxy.pl (w dół o 33,6 proc.) i Jebzdzidy.pl (o 60 proc.). Natomiast Ryjbuk.pl i Demoty.pl miały tylko jedną piątą użytkowników sprzed roku (na pierwszym ich liczba zmalała z 457,1 do 93,4 tys., na drugim z 506,7 do 114,7 tys.) i podobnie mało odsłon (ich liczna spadła, odpowiednio, z 6,56 do 1,47 mln i z 5,88 mln do 870 tys.).

Za to Aleniefart.pl zanotował 930 tys. użytkowników więcej niż Niefart.pl rok wcześniej (to wzrost o 47 proc.). Jeja.pl zyskały w skali roku 407 tys. real users (37,2 proc. w górę), Wikia.com - 236 tys. (27,2 proc.), a Bebzol.pl - 156,6 tys. (35,8 proc.).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zwrot ws. przejęcia właściciela TVN. Kluczowy stan wycofuje wniosek

Zwrot ws. przejęcia właściciela TVN. Kluczowy stan wycofuje wniosek

Znana aktorka nową uczestniczką "Tańca z gwiazdami"

Znana aktorka nową uczestniczką "Tańca z gwiazdami"

Zakład linii lotniczych hitem internetu. Norwegian po porażce zmieniły logo na British Airways

Zakład linii lotniczych hitem internetu. Norwegian po porażce zmieniły logo na British Airways

Berlusconi zapowiada uruchomienie europejskiej platformy streamingowej

Berlusconi zapowiada uruchomienie europejskiej platformy streamingowej

W tym kraju główne naziemne stacje będą dostępne w jakości 4K

W tym kraju główne naziemne stacje będą dostępne w jakości 4K

Netflix stawia na krótkie wideo. Ma umowy z czołowymi wydawcami

Netflix stawia na krótkie wideo. Ma umowy z czołowymi wydawcami