Dotychczasowa CEO DACH, Karin Zimmermann, objęła nową rolę BX president (brand experience), jednocześnie kontynuując współpracę z kluczowymi klientami.
- Reorganizacja naszej działalność w regionie EMEA ma zapewnić nam strategiczną pozycję do skalowania naszego biznesu, a także lepszą obsługę naszych klientów poprzez bardziej zintegrowany model i łatwiejszy dostęp do naszych możliwości i talentów w ramach Praktyk. Ekspansja BX w regionie EMEA wspiera rozwój naszej obecnej oferty rynkowej i gwarantuje naszym klientom wsparcie dentsu jako profesjonalnego partnera w zakresie wzrostu i transformacji, który wykracza poza tradycyjną rolę agencji reklamowej. Ogromne gratulacje dla Sławomira i Karin w związku z objęciem przez nich nowych ról - ich wspólne doświadczenie w zakresie mediów, kreacji, CXM i transformacji biznesowej zorientowanej na klienta, stanowi wyjątkową propozycję i siłę napędową do dalszego wzrostu naszego regionu – komentuje André Andrade, CEO dentsu EMEA.

Sławomir Stępniewski jest doświadczonym liderem branży z ponad 30-letnim doświadczeniem, który w 1996 roku założył jedną z pierwszych polskich agencji interaktywnych, Hypermedia. Od prawie pięciu lat kieruje klastrem Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), obejmującym osiem rynków, w tym Polskę. Podczas jego kadencji klaster CEE osiągał konsekwentnie znaczące wzrosty w obliczu trudnych czasów geopolitycznych dla tego regionu. W 2022 roku dentsu Polska została wybrana Grupą Reklamową Roku przez redakcję Media & Marketing Polska, a sam Stępniewski otrzymał szereg nagród branżowych, w tym „Liderzy Jutra” ICAN Institute w 2021 roku.
- Nowy klaster Central Europe to strategiczny krok naprzód, który pozwoli nam lepiej odpowiadać na potrzeby klientów i wspierać rozwój w całym regionie. Przejrzystość, współpraca i odpowiedzialność będą fundamentem naszego sukcesu, umożliwiając nam działanie jako jeden zjednoczony zespół – niezależnie od geografii, marki czy obszaru działalności. Połączenie obu klastrów daje nam szansę wykorzystania tego, co najlepsze w każdym z nich. Skalę i kompetencje CXM z regionu DACH, które są kluczowe dla rozwoju klientów, łączymy z energią, elastycznością i „can-do attitude” charakterystycznymi dla CEE. To unikalne połączenie pozwala nam działać w sposób skoncentrowany zarówno na potrzebach klientów, jak i na dobrostanie naszych ludzi, zapewniając im przestrzeń do rozwoju i realizacji celów. Ujednolicenie modelu operacyjnego oraz wzmocnienie współpracy ponad granicami stanowi ogromną wartość nie tylko dla naszych klientów, ale również dla całego zespołu i dentsu jako całości. Wierzę, że wspólnie możemy odkrywać nowe możliwości, dostarczać wymierne efekty i tworzyć przyszłość opartą na zaufaniu, rozwoju talentów i pozytywnej energii. To nie tylko integracja – to zaproszenie do wspólnego budowania sukcesu – komentuje Sławomir Stępniewski, CEO dentsu Central Europe & Poland.

Brand experience priorytetem inwestycyjnym
Karin Zimmermann wnosi natomiast do swojej nowej roli ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu marką, doradztwie i transformacji biznesowej zorientowanej na klienta. Będzie odpowiedzialna za zbudowanie regionalnej społeczność praktyków BX dentsu EMEA, skoncentrowanych na rozwiązywaniu największych strategicznych wyzwań naszych klientów, zgodnie z obietnicą dentsu - Innovating To Impact.
BX jest obecnie priorytetem inwestycyjnym dentsu na całym świecie, a bogate doświadczenie Zimmermann pozwoli jej kierować tymi działaniami w regionie EMEA. Zimmermann z powodzeniem stworzyła pierwszy zespół BX poza dentsu Japan i zbudowała efektywną ofertę zintegrowanych rozwiązań, która stała się wyróżnikiem DACH. Pod jej kierownictwem DACH stał się także zintegrowanym klastrem silnie skoncentrowanym na kliencie, co dało wysokie wyniki satysfakcji.

Stępniewski i Zimmermann zainicjowali bliską współpracę między dwoma klastrami w połowie 2024 roku, pod hasłem „One Dentsu, One EMEA”. Nowa struktura stanowi zwieńczenie procesu łączenia obu klastrów pod przywództwem Stępniewskiego oraz wykorzystania sprawdzonych umiejętności Zimmermann w zakresie pracy z klientami oraz transformacji biznesowej (BX).
Zmiany te wchodzą w życie z początkiem 2025 roku.











