Disney rozesłał oficjalne dokumenty przetargowe do agencji mediowych

Firma Disney Company rozesłała w tym tygodniu oficjalne dokumenty RFP do holdingów reklamowych w związku z rozpoczętym przetargiem na obsługę mediową jej globalnego budżetu.W Europie obsługi broni OMD.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
Disney rozesłał oficjalne dokumenty przetargowe do agencji mediowych

Jak podaje Campaign US, firma rozesłała trzy różne zaproszenia do złożenia ofert – każdy inny dla danego regionu: Europy, oby Ameryk i regionu APAC. Niewykluczone, że do obsługi mediowej w każdym z nich wybierze inną agencję.

Ostatnie spotkania w ramach przeglądu odbędą się w sierpniu, by wybór zwycięskich agencji sfinalizować w czwartym kwartale br. Spodziewane jest, że przetarg zakończy się przed premierą Disney + w listopadzie - usługi transmisji strumieniowej opartej na subskrypcji. Disney + wystartuje za 6,99 dolarów miesięcznie. Eksperci przewidują, że platforma może mocno zagrozić dotychczasowym pozycjom Netflixa, Amazon itp.

Campaign US informuje, że chociaż Disney + nie jest głównym celem tego przetargu, bardzo ważne jest, aby firma znalazła zespół, który pomoże we wdrożeniu i realizacji strategii medialnej zanim platforma stanie się publiczna.

W maju Disney przeniósł część biznesu medialnego do OMD.  Należąca do holdingu Omnicom agencja OMDE (Entertainment) zajmie się zakupem i planowaniem mediów w Stanach Zjednoczonych dla Twentieth Century Fox Films Corp, Fox Searchlight Pictures, Twentieth Century Fox Home Entertainment i innych podmiotów stowarzyszonych wyłącznie w ramach umowy tymczasowej.

OMD jest już agencją mediową Disneya – obsługuje Marvel Studios, Lucasfilm, Pixar, Walt Disney Studios i Walt Disney Animation. Pracuje z Disneyem od 2013 roku, gdy przejęła ten budżet od Publicisu. To właśnie wtedy utworzono komórkę OMDE, dedykowaną do obsługi tego klienta. Przetarg ma koordynować firma MediaLink.

W Polsce planowaniem i zakupem mediów dla Disneya zajmuje się Media Direction.

O planach rozpoczęcia procesu wyboru domu mediowego do globalnej obsługi informowaliśmy już ponad miesiąc temu. Wtedy pojawiły się informacje, że koncern planuje zaprosić do niego agencje, z którymi firma dotychczas współpracowała: OMD, Mindshare (GroupM/WPP), Zenith (Publicis Media), Carat (Dentsu Aegis Network), Wieden+Kennedy i Horizon Media.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Grupa Canal+ szuka nowych inwestorów. Zrealizowała obietnicę sprzed fuzji

Grupa Canal+ szuka nowych inwestorów. Zrealizowała obietnicę sprzed fuzji

Amerykanie usuwają rosyjski komunikator z App Store

Amerykanie usuwają rosyjski komunikator z App Store

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Koniec internetu dla ludzi? Algorytmy i boty zaczynają dominować sieć

Koniec internetu dla ludzi? Algorytmy i boty zaczynają dominować sieć

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem