Ericsson jako pierwszy na świecie zaprezentuje w Barcelonie technologię HSPA 84Mbps

  • 84 Mbps - nowy rekord prędkości uzyskany w technologii HSPA
  • Rozwiązanie zostanie zaprezentowane podczas Mobile World Congress w Barcelonie
  • Operator 3 Scandinavia jest pierwszym, który wybrał do wdrożenia technologię HSPA 84Mbps

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Trwa gwałtowny wzrost ilości danych przesyłanych poprzez sieci mobilne. Potężny ruch w sieciach szerokopasmowych spowodowany jest rosnącym popytem na smartphony, laptopy oraz inne mobilne urządzenia mobilne. Opcja bezprzewodowego dostępu do usług przesyłu danych i Internetu w nowych urządzeniach jest dzisiaj koniecznością.

Jedną z atrakcji, jakie firma Ericsson zamierza zaprezentować podczas zbliżającego się Mobile World Congress w Barcelonie będzie demonstracja technologii HSPA 84Mbps. Podczas tej samej imprezy w ubiegłym roku Ericsson pokazał po raz pierwszy na świecie technologię HSPA 42Mbps, która obecnie jest dostępna komercyjnie i jest wdrażana przez operatorów na całym świecie. Ericsson był również pierwszym na świecie dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego, który zaprezentował technologię HSPA 56Mbps podczas CTIA w Las Vegas w 2009.

Marie Westrin, szef działu rozwoju rozwiązań radiowych w firmie Ericsson powiedział:

„Pracujemy z pasją na rzecz innowacji, która pozwala nam rok za rokiem osiągać kolejne kamienie milowe w przemyśle telekomunikacyjnym. Siłą napędową naszych działań jest chęć sprostania wymaganiom klientów choćby w obszarze social networkingu, gier online, wideokonferencji itd.”

20 stycznia, operator 3 w Skandynawii ogłosił, że wybrał firmę Ericsson do wdrożenia sieci HSPA 84Mbps. Rozbudowa istniejącej oraz budowa nowej sieci obejmie całe terytorium Danii i 4 główne miasta w Szwecji. Pierwsza faza tego projektu rusza w pierwszym kwartale 2010 roku.

Prezentacja rozwiązania HSPA 84Mbps odbędzie się w przestrzeni wystawowej firmy Ericsson, Hall 6, La Fira, Barcelona podczas GSMA Mobile World Congress w dniach 15-18 lutego 2010. Aby obejrzeć pokaz należy posiadać zaproszenie. Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z  Ericsson Corporate Public & Media Relations.

84Mbps jest szczytową prędkością transmisji danych w sieci. Rzeczywista prędkość pobierania danych przez klienta może być mniejsza i będzie różnić się w zależności od przeciążenia, odległości od komórki, warunków lokalnych, sprzętu, oprogramowania i innych czynników.

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kanały tematyczne TVN i TVP w ofercie Polsat Box Go. Serwis podnosi ceny

Kanały tematyczne TVN i TVP w ofercie Polsat Box Go. Serwis podnosi ceny

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny

W telewizji wPolsce24 program o zdrowiu. Ekspertem polityk PiS

W telewizji wPolsce24 program o zdrowiu. Ekspertem polityk PiS