Ericsson w Polsce przetestował rozwiązanie HSPA+ 42 Mb/s

  • Ericsson wspólnie z firmą Polkomtel SA, operatorem sieci Plus przetestował we Wrocławiu technologię HSPA+ (High Speed Packet Access) pozwalającą na uzyskanie przepływności do 42 Mb/s
  • Uzyskano wysoką prędkość pobierania 41,4 Mb/s
  • Technologiczna odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na mobilny Internet szerokopasmowy w Polsce

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Ericsson przeprowadził testy sieci HSPA 42 Mb/s. Szczytowa prędkość transmisji danych pobieranych podczas testu wyniosła 41,4 Mb/s. Polkomtel jest jednym z 10 operatorów na całym świecie,  z którym Ericsson prowadzi testy HSPA 42 Mb/s.

Uzyskanie prędkości pobierania rzędu 42 Mb/s jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii HSPA Dual Carrier. Podwaja ona szybkość połączeń dla użytkowników znajdujących się w dowolnym miejscu komórki sieci mobilnej. Technologia ta zwiększa również pojemność sieci, dzięki czemu operator może dostarczać więcej gigabajtów na stację bazową. W praktyce oznacza to niższe koszty świadczenia mobilnych usług szerokopasmowych dla klientów końcowych.

Dzięki szybszej transmisji danych użytkownicy sieci  mają zapewniony swobodny dostęp do superszybkiej mobilnej sieci szerokopasmowej oraz najnowszych i najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych. Zwiększenie prędkości i skrócenie czas odpowiedzi w sieci umożliwia ponadto korzystanie w ruchu z aplikacji internetowych takich jak gry online, wideokonferencje oraz mobilna telewizja.

Ericsson dostarcza swoje technologie dostępu do mobilnych sieci szerokopasmowych operatorom na całym świecie i posiada 50% wszystkich referencji w technologii 3G oraz 65% w HSPA Evolution. 

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2009 r. uzyskała przychody w wysokości 206.5 mld SEK (27,1 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Hagi Cosmetics stawia na agencję Friends&Brands

Hagi Cosmetics stawia na agencję Friends&Brands

Parlament Europejski o zagrożeniach w social mediach i ze strony AI

Parlament Europejski o zagrożeniach w social mediach i ze strony AI

Netflix ujawnił plany na 2026 rok. Co zobaczymy?

Netflix ujawnił plany na 2026 rok. Co zobaczymy?

Przemysław Bryk przeszedł z Salestube do agencji Artegence

Przemysław Bryk przeszedł z Salestube do agencji Artegence

Przejęcie producenta automatów paczkowych. SwipBox z nowym właścicielem

Przejęcie producenta automatów paczkowych. SwipBox z nowym właścicielem

Właściciel na stałe szefem Red Carpet Media Group

Właściciel na stałe szefem Red Carpet Media Group