– Tworząc ofertę newsową Inea stawiamy na zapewnienie naszym klientom jak najszerszego wyboru kanałów o zróżnicowanych profilach. Euronews Polski wpisuję się w naszą strategię, oferując wysokiej klasy bezstronne dziennikarstwo z europejskim punktem spojrzenia – mówi Monika Gilmijarow, head of programming w Inei.
Euronews Polski jako całodobowy kanał telewizyjny w języku polskim, oferuje europejskie i światowe informacje z wyraźnym uwzględnieniem lokalnego kontekstu.
Euronews z redakcją w Polsce
Kanał tworzony jest przez redakcję z siedzibą w Warszawie, kierowaną przez dziennikarza Jana Bolanowskiego. W skład zespołu redakcyjnego wchodzą również Aleksandra Gałka-Reczko, Marcelina Burzec, Mateusz Jaroński oraz Weronika Wakulska. Obok emisji linearnej Euronews Polski rozwija także polskojęzyczny serwis internetowy oraz obecność w mediach społecznościowych.

Euronews Polski dostępny jest m.in. w ofertach Play, Orange, East&West, ASTA-NET, Android TV, Rakuten TV oraz TitanOS.
Rozwojem biznesu i dystrybucją Euronews Polski na polskim rynku zajmuje się agencja MediaSpurs, która odpowiada partnerstwa z operatorami telewizyjnymi.










