Wycofany program Ewy Stankiewicz bez nowego terminu emisji. Kolaudacji nie było, trwają negocjacje

Nie ma nowego terminu emisji programu Ewy Stankiewicz, w którym dziennikarka - rozmawiając z ministrem Piotrem Naimskim - krytykowała politykę energetyczną rządu. Z naszych informacji wynika, że wciąż nie było zapowiadanej, niezbędnej kolaudacji. - Nie chcę tego komentować - mówi nam autorka materiału.

jk
jk
Udostępnij artykuł:

Telewizja Republika do czwartku anonsowała zwiastun odcinka audycji „Otwartym tekstem”, w którym Ewa Stankiewicz rozmawiała z Piotrem Naimskim, sekretarzem stanu w kancelarii premiera i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Ostatecznie jednak odcinek nie został wyemitowany (program jest pokazywany o godz. 21:30), na co na Twitterze zwrócili uwagę niektórzy użytkownicy.

Dlaczego audycja zniknęła w ostatniej chwili z ramówki? - Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, prezes i redaktor naczelny TV Republika. - Co do przyszłości to najpierw muszę program obejrzeć - stwierdził Sakiewicz.

Ewa Stankiewicz: nie wiem, jaka jest sytuacja

Z naszych informacji wynika, że program oficjalnie wciąż nie został poddany kolaudacji, co według Tomasza Sakiewicza uniemożliwia jego emisję. Na nasze pytanie, czy wiadomo, kiedy program trafi na antenę, Sakiewicz odpowiada krótko: „Jeszcze nie”.

Sytuacji wokół swojego programu nie chce komentować Ewa Stankiewicz. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl potwierdza jednak, że kolaudacja póki co się nie odbyła i nie ma nowego terminu emisji.

– Nie wiem, jaka jest sytuacja i nie chcę się wypowiadać – przekazała nam dziennikarka. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że szefostwo TV Republika widziało już sporny odcinek. Obecnie mają trwać negocjacje z autorką co do złagodzenia wymowy niektórych jego fragmentów, według naszych informatorów są małe szanse, że Stankiewicz się na to zgodzi i wywiad z Naimskim zostanie pokazany.

Naimski do Stankiewicz: zerwę ten program

W zwiastunie ściągniętej audycji Ewa Stankiewicz - w pytaniach do Naimskiego - krytykowała zgodę polskiego rządu na regulacje Unii Europejskiej, ograniczające energetykę węglową. Zaznaczyła, że nasza strategia była inna, gdy w latach 2015–2018 ministrem środowiska był Jan Szyszko, a obecny minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka jesienią ub.r. kandydował na sekretarza generalnego OECD. - Zerwę pani ten program – stwierdza Piotr Naimski pod koniec zwiastuna. Stankiewicz z Republiką związana jest od 2013 roku.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów