Facebook z nowymi narzędziami dla twórców. Zarobią więcej na reklamach

Facebook rozpoczął wprowadzanie w swoim serwisie nowych rozwiązań, które mają ułatwić twórcom zarabianie na publikowanych przez nich treściach. Wśród nich jest możliwość emitowania reklam w trakcie krótkich filmów wideo, stosowanie nalepek w Relacjach, a także nadawanie reklam in-stream w transmisjach na żywo.

ps
ps
Udostępnij artykuł:
Facebook z nowymi narzędziami dla twórców. Zarobią więcej na reklamach

Zapowiadając wprowadzenie nowych narzędzi Facebook zaznaczył, że twórcy publikujący w tym serwisie mogą zarabiać coraz więcej na reklamach.

Firma podaje, że od 2019 do 2020 r. grupa twórców zarabiających miesięcznie na swoich treściach ekwiwalent w wysokości 10 tys. dol. wzrosła o 88 proc., z kolei rzesza osób otrzymujących za własne materiały kwotę tysiąca dol. miesięcznie zwiększyła się o 94 proc.

grafika

Łatwiejsze zarobki na wideo

Teraz Facebook poinformował o tym, że wprowadza nowe rozwiązania związane z monetyzacją treści w serwisie. Jednym z nich jest rozszerzenie dostępności reklam typu in-stream. Aby uzyskać dostęp do możliwości zarabiania na reklamach w materiałach wystarczy teraz, że strona osiągnie łącznie przynajmniej 600 tys. minut wyświetleń dowolnych nagrań w ciągu ostatnich 60 dni. Musi też posiadać pięć lub więcej zapisanych filmów.

Facebook informuje, że możliwość zarabiania na reklamach zyskują obecnie autorzy krótszych materiałów wideo. Reklamy in-stream mogą być emitowanie w trakcie filmów trwających tylko minutę. Facebook zastrzega, że w wypadku takiego rozwiązania w materiale wideo musi znaleźć się fragment o długości 30 sekund, który nie będzie zawierał żadnej reklamy. Z kolei w filmach o długości przynajmniej trzech minut łączny przekaz reklamowy nie może być dłuższy niż 45 sekund.

grafika

Według zapowiedzi z myślą o twórcach krótszych form w najbliższych tygodniach Facebook rozpocznie testowanie funkcjonalności umożliwiającej zarabianie za pomocą naklejek reklamowych w Relacjach. Początkowo testy tego rozwiązania będą prowadzone tylko w Stanach Zjednoczonych.

grafika

Ostatnie rozwiązanie przewidziane przez Facebooka polega na możliwości nadawania reklam in-stream w trakcie transmisji na żywo. Z tego narzędzia będą mogli jednak skorzystać jedynie twórcy spełniający konkretne kryteria - przynajmniej 60 tys. minut transmisji obejrzanych przez użytkowników w ciągu ostatnich 60 dni.

W czwartym kwartale ub.r. Facebook osiągnął rekordowe w swojej historii przychody (28,07 mld dolarów) i zysk netto (11,2 mld dolarów). Z jego serwisów i aplikacji korzysta miesięcznie już 3,3 mld internautów, a z samego Facebooka - 2,8 mld. Z każdego użytkownika koncern zarabia kwartalnie 8,62 dolara.

ps
Autor artykułu:
ps
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"