Fakty Interia.pl i Deutsche Welle organizują wspólny cykl debat dla „Studia Europa”

Redakcje Fakty Interia.pl i Deutsche Welle rozpoczęły cykl debat, w których udział biorą polscy i niemieccy europolitycy. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w czwartek, 31 stycznia br. poświęconym stosunkom na linii Berlin-Warszawa rozmawiali Elmar Brok z CDU i Kosma Złotowski z PiS.

NB
NB
Udostępnij artykuł:

„Studio Europa” to kolejny wspólny projekt Interii i Deutsche Welle po akcji „Zrabowane dzieci/Gearaubte Kinder”, poświęconej uprowadzaniu i zniemczaniu polskich dzieci w czasie II wojny światowej.

Projekt debat polsko-niemieckich ma w założeniu dostarczyć internautom wiedzy na temat spraw, którymi w Brukseli zajmują się europosłowie i przyczynić się do zwiększenia zainteresowania zaplanowanymi na wiosnę wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Program emitowany jest na stronie głównej portalu Interia i w serwisie Fakty, na stronach Deutsche Welle oraz w mediach społecznościowych. Rozmowy w „Studio Europa” odbywają się w Brukseli, prowadzone są po polsku i tłumaczone symultanicznie na język niemiecki. Redakcję Faktów Interia.pl reprezentuje Agnieszka Waś-Turecka, a Deutsche Welle Jowita Kiwnik Pargana.

- Polska i Niemcy są na siebie skazane i należy dołożyć wszelkich starań, żeby współpracowały ze sobą w najważniejszych sprawach dotyczących przyszłości obu krajów i całej Europy. Zależy nam, aby polscy i niemieccy politycy rozmawiali nie tylko o różnicach, które są dziś bardzo widoczne, ale przede wszystkim dostrzegali wspólnotę interesów i w partnerski sposób poprawiali wzajemne relacje – podkreśla Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny portalu Interia.pl.

Z kolei Bartosz Dudek, szef Sekcji Polskiej Deutsche Welle zaznacza, że „dialog i szacunek dla odmiennych poglądów powinny być podstawą prowadzenia polityki”.

- Nasz nowy program ma przyczynić się do nawiązania takiego europejskiego dialogu między Polakami a Niemcami. Szczególnie cieszymy się w tym kontekście ze współpracy z naszym partnerem Interia.pl - wyjaśnia.

Do tej pory Interia zrealizowała już kilkadziesiąt rozmów z polskimi przedstawicielami do Parlamentu Europejskiego, transmitując je na żywo z Brukseli i Strasburga na swojej stronie głównej.

Serwis Fakty Interia.pl według danych Gemius/PBI w grudniu 2018 roku miały oglądalność na poziomie 4,8 mln realnych użytkowników i 49,7 mln odsłon. Strony i aplikacje Grupy Interia.pl zanotowały 18,9 mln realnych użytkowników i 1,4 mld odsłon, a sam portal Interia – 13,7 mln realnych użytkowników i 724 mln odsłon.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Akt odwagi czy wizerunkowe szaleństwo? Doda pierwszą ambasadorką marki Savicki

Akt odwagi czy wizerunkowe szaleństwo? Doda pierwszą ambasadorką marki Savicki

Popularny kanał o sporcie usunięty. Google przywraca i tłumaczy

Popularny kanał o sporcie usunięty. Google przywraca i tłumaczy

TVP liderem oglądalności w czerwcu. Mundial i Opole przerwały dominację TVN WBD

TVP liderem oglądalności w czerwcu. Mundial i Opole przerwały dominację TVN WBD

W Plusie też czerwona kartka dla Solorza i jego żony. Duża strata, bo firma mniej warta

W Plusie też czerwona kartka dla Solorza i jego żony. Duża strata, bo firma mniej warta

Sprzedajesz online i jeszcze nie słyszałeś o Von Halskim? Twoi konkurenci pewnie już tak
Materiał reklamowy

Sprzedajesz online i jeszcze nie słyszałeś o Von Halskim? Twoi konkurenci pewnie już tak

Szerszy zasięg naziemny RMF24 i Bounce Radia. Stacje dostępne m.in. w Warszawie

Szerszy zasięg naziemny RMF24 i Bounce Radia. Stacje dostępne m.in. w Warszawie