Fundacja Viva! i Helios zachęcają do przejścia na weganizm

W Łodzi ruszyła kampania społeczna Fundacji Viva! i sieci kin Helios. Pod hasłem "Zostań wege na 30 dni" autorzy zachęcają do wypróbowania diety roślinnej. Ambasadorkami projektu są m.in. Maja Ostaszewska i Agata Buzek.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Fundacja Viva! i Helios zachęcają do przejścia na weganizm

- Nowy Rok to świetny czas na zmianę nawyków żywieniowych dla swojego zdrowia, a także dla zwierząt i środowiska - mówi Paweł Frańczuk z Vivy. Po zapisaniu się do naszego programu "Zostań wege na 30 dni" codziennie otrzymuje się przykładowy jadłospis, porady żywieniowe i garść ciekawostek - dodaje.

Spoty przygotowane na potrzeby akcji emitowane są przed każdym filmem w kinie Helios w łódzkiej Sukcesji. Dodatkowo przygotowano citylighty w okolicy studenckich kampusów Politechniki Łódzkiej i Lumumbowa. Reklamy zachęcają do spróbowania diety roślinnej przez 30 dni.

Do akcji zapisało się już ponad 130 tysięcy osób, a ponad trzy czwarte z nich deklaruje pozostanie na diecie roślinnej po zakończeniu próbnego miesiąca. Program jest darmowy, dostępny mailowo lub w formie aplikacji na telefon.

- Eksperci przypominają, że produkcja mięsa to jeden z czynników odpowiadających za zmiany klimatu - mówi Magda Góra z Vivy. Dlatego dania roślinne stają się coraz popularniejsze i więcej osób widzi potrzebę zmiany swoich przyzwyczajeń żywieniowych - dodaje.

Pomysłodawcy kampanii szacują, że dotrze ona do około 40 tysięcy mieszkańców Łodzi.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Trudno bez Euro, mundialu i Stanowskiego. Kanał Sportowy pierwszy raz pod kreską

Trudno bez Euro, mundialu i Stanowskiego. Kanał Sportowy pierwszy raz pod kreską

Znana aktorka w obsadzie "Zatoki szpiegów"

Znana aktorka w obsadzie "Zatoki szpiegów"

Koniec Izby Wydawców Prasy. Organizacja zmieniła nazwę

Koniec Izby Wydawców Prasy. Organizacja zmieniła nazwę

Nowa dyrektorka ds. komunikacji w IKEA Retail

Nowa dyrektorka ds. komunikacji w IKEA Retail

Nowa prezes wydawcy "Super Expressu"

Nowa prezes wydawcy "Super Expressu"

Ma program w Kanale Zero. Ogłosił SOR, żeby odwołać Trzaskowskiego

Ma program w Kanale Zero. Ogłosił SOR, żeby odwołać Trzaskowskiego