Grupa Oltan to światowy lider w zakresie dostaw, przetwórstwa i sprzedaży orzechów laskowych, osiągający roczne obroty na poziomie 500 mln dolarów. Oltan ma swoją główną siedzibę w mieście Trabzon w Turcji, ale prowadzi działalność we wszystkich najważniejszych regionach uprawy orzechów laskowych. Posiada pięć zakładów produkcyjnych, a swoje wyroby eksportuje do krajów Unii Europejskiej i na inne znaczące rynki całego świata.
Umowa o przejęciu czeka jeszcze na zatwierdzenie przez właściwy urząd ds. regulacji.
Dzięki tej operacji Grupa Ferrero dodatkowo wzmocni swoje zaangażowanie w działalność opartą o zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, poprzez promowanie zrównoważonych praktyk rolniczych. Ferrero działa już w Turcji w tym zakresie, realizując specjalny program pod nazwą Ferrero Farming Values (FFV). Celem programu, opartego na szczegółowo określonych zasadach, jest przede wszystkim podnoszenie umiejętności rolników i poprawa ich zdolności do zwiększania zysków z prowadzonej działalności.

Wzajemne korzyści płynące z jednej strony z długofalowej i ukierunkowanej na najwyższą jakość polityki inwestycyjnej Grupy Ferrero, a z drugiej z historycznej, cennej i trwale zakorzenionej na tureckim rynku obecności firmy Oltan będą stanowiły znakomitą okazję do zrównoważonego wzrostu i zachowania wiodącej pozycji tureckiego sektora orzechów laskowych.











