HBO wyprodukuje serialowy prequel filmu „To”

Mamy dobrą wiadomość dla fanów twórczości Stephena Kinga. Dla HBO Max powstaje serial będący prequelem filmu „To”, nosi tytuł „Welcome to Derry”.

mm
mm
Udostępnij artykuł:

Klaun Pennywise także pojawi się na małym ekranie w nowym prequelu zamówionym dla HBO Max. Serial osadzony będzie w uniwersum „IT” autora Stephena Kinga, nosi roboczy tytuł „Welcome to Derry” i rozwinie wizję reżysera Andy'ego Muschiettiego z filmów „IT” oraz „IT Chapter Two”. Nad serialem dla telewizji HBO pracuje Andy Muschietti, jego siostra Barbara i Jason Fuchs. Andy Muschietti ma wyreżyserować większość odcinków, w tym premierowy.

Oświadczenie twórców

„Jako nastolatki na zmianę czytaliśmy rozdziały »To« Stephena Kinga, dopóki gruba miękka oprawa nie rozpadła się na kawałki” – powiedzieli Andy i Barbara Muschietti we wspólnym oświadczeniu. „»IT« to epicka historia, która zawiera mnóstwo elementów, znacznie wykraczających poza to, co moglibyśmy odkryć w naszych filmach. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się głębią powieści Steve'a, z całym jej sercem, humorem, człowieczeństwem i horrorem”.

Oświadczenie Stephena Kinga

„Jestem podekscytowany, że historia Derry, najbardziej nawiedzonego miasta Maine, toczy się dalej”, powiedział King. Serial będzie rozgrywał się w latach 60. i przedstawiał początki klątwy, która nawiedzać będzie małe miasteczko Maine przez następne 27 lat. Serial poprowadzi nas do wydarzeń z pierwszego filmu „IT” z 2017 roku, w którym zagrali Finn Wolfhard ze „Stranger Things”, Jaeden Martell („W obronie syna”), Sophia Lillis („To nie jest OK”), Chosen Jacobs („Purpurowe serca”), Jeremy Ray Taylor („Powrót do liceum”) i Bill Skarsgård jako Pennywise.

Skarsgård ponownie wcielił się w tę rolę w sequelu z 2019 roku, w którym wystąpili James McAvoy, Bill Hader, Jessica Chastain, Isaiah Mustafa i Jay Ryan jako dorosłe postacie z części pierwszej.

Nie są znane szczegóły obsadowe ani data premiery serialu.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kanał Newsmax Polska poszerza zasięg

Kanał Newsmax Polska poszerza zasięg

K+PR rozpoczyna współpracę z Green Capital

K+PR rozpoczyna współpracę z Green Capital

Projekt Ekstraklasa w portalu Sport.pl

Projekt Ekstraklasa w portalu Sport.pl

Artur Ryszkiewicz w biurze komunikacji Poczty Polskiej

Artur Ryszkiewicz w biurze komunikacji Poczty Polskiej

Włoski styl na wyciągnięcie ręki - poznaj najlepsze marki męskich mokasynów w 2026!
Materiał reklamowy

Włoski styl na wyciągnięcie ręki - poznaj najlepsze marki męskich mokasynów w 2026!

Wolski Management rozbudowuje portfolio gwiazd. Barbara Bursztynowicz nową klientką

Wolski Management rozbudowuje portfolio gwiazd. Barbara Bursztynowicz nową klientką