Historyczne okładki magazynu FILM w unikatowej kolekcji notesów – dostępne już w Empiku

Historyczne okładki magazynu FILM ponownie na rynku. Tym razem zdobią wyjątkową kolekcję zeszytów dostępnych w 30 megastorach Empiku w największych miastach w Polsce.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Na okładkach zeszytów FILM-u znalazły się ikony światowego i polskiego kina - Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Sophia Loren, Danuta Szaflarska oraz Zbigniew Cybulski. Ponadto wewnątrz każdego zeszytu znajdują się 4 przekładki, na których można zobaczyć inne historyczne okładki magazynu, m.in. z Hanką Bielicką, Polą Raksą, Aliną Janowską. W jednym z zeszytów jest okładka pierwszego wydania magazynu FILM z 1946 r. z Danutą Szaflarską. 

Wyjątkowa kolekcja FILM-owych zeszytów ukazała się w limitowanym nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy. Zeszyty mają format A4, są 60-kartkowe.  

Wydawca nie wyklucza, że jeżeli kolekcja będzie cieszyła się zainteresowaniem, w przyszłości ukażą się kolejne.  

Unikalne zeszyty zaprojektowała i wydrukowała należąca do Grupy PMPG Polskie Media drukarnia BeColour  (http://becolour.eu/).

Zeszyty FILM-u to kolejny element, którym PMPG Polskie Media przypomina 67 lat historii magazynu FILM. W pierwszej połowie roku uruchomiono realizowany we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej projekt pod nazwą „Filmopedia”. Na stronie Filmopedia.org digtalizowane są archiwalne numeru magazynu – od jego pierwszego wydania w 1946 r. Można tam obejrzeć okładki, fotosy dawnych gwiazd oraz najciekawsze teksty z poszczególnych numerów. Docelowo na stronie znajdą się wszystkie wydane numery magazynu „Film”. Będzie to  szczególne świadectwo zmian i rozwoju polskiej kultury popularnej.

Archiwum fotografii magazynu FILM, także na użytek komercyjny, jest dostępne również w agencji FORUM Polska Agencja Fotografów sp. z o.o., która brała udział w digitalizacji zasobów.

Magazyn FILM to najstarszy w Polsce magazyn poświęcony filmowi i kinematografii. Ukazywał się od 1946 r., początkowo jako tygodnik, potem jako miesięcznik. W 2006 r. PMPG odkupiła upadający miesięcznik od wydawnictwa Hachette Fillipacchi i wznowiła jego wydawanie. Ostatni drukowany numer FILM-u ukazał się w czerwcu 2013 r.  

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

To już pewne. Netflix w przyszłym roku wprowadzi w Polsce reklamy

To już pewne. Netflix w przyszłym roku wprowadzi w Polsce reklamy

Rada programowa domaga się wycofania reklam z kanału TVP

Rada programowa domaga się wycofania reklam z kanału TVP

Twórcy konkursu Podcast Roku zapraszają na Inspiration Day

Twórcy konkursu Podcast Roku zapraszają na Inspiration Day

ASAP&ASAP realizuje kampanię launchową nowego modelu Isuzu

ASAP&ASAP realizuje kampanię launchową nowego modelu Isuzu

Nowa naczelna "Aktivista". W przeszłości w "Vogue Polska"

Nowa naczelna "Aktivista". W przeszłości w "Vogue Polska"

Wawrzyniec Kostrzewski dołącza do Under Ski Tower

Wawrzyniec Kostrzewski dołącza do Under Ski Tower