Dział sportowy Interii: współpraca z Eleven Sports zamiast z Eurosportem

Skróty z meczów transmitowanych w stacjach Eleven Sports Network będą publikowane w sekcji sportowej Interii. Właśnie dobiegła końca umowa rocznej współpracy w tym zakresie Interii z Eurosportem.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Dział sportowy Interii: współpraca z Eleven Sports zamiast z Eurosportem

W ramach współpracy Sport.Interia.pl będzie publikować fragmentów meczów z rozgrywek piłkarskich (m.in. ligi hiszpańskiej, włoskiej, niemieckiej i drugiej ligi angielskiej) oraz z innych dyscyplin, które są transmitowane w stacjach Eleven Sports Network. Umowa została zawarta do końca 2019 roku.

Jednocześnie powiększono zespół redakcyjny Sport.Interia.pl. - Rozbudowany blok sportowy na stronie głównej portalu, decyzja o wzmocnieniach personalnych oraz współpraca z Eleven Sports to dopiero początek sportowej ofensywy Interii. Już teraz szukamy dalszych wzmocnień treściowych oraz poszerzamy grono zewnętrznych współpracowników - zapowiada Krzysztof Fijałek, dyrektor wydawniczy Grupy Interia.pl.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/wp-sportowe-fakty-przed-sport-onet-mocno-w-gore-tvp-sport-w-dol-meczyki-pl-top-15,7171202364262529a ##

Wydawca wprowadzi też nowe rozwiązania reklamowe dla firm, które chcą się promować przy treściach o sporcie. - Sport sprzyja efektywnym działaniom wizerunkowym i, jak mało która dziedzina, pozwala łączyć skuteczne działania reklamowe z treścią, która nie tylko interesuje użytkownika, ale przede wszystkim wzbudza jego emocje. Planujemy intensyfikację reklamowych projektów specjalnych, przygotowywanych pod konkretne wydarzenia sportowe we współpracy z markami, wspierającymi dane dyscypliny - komentuje Radosław Włoda, dyrektor ds. rozwoju projektów niestandardowych w Grupie Interia.pl.

Po roku koniec współpracy z Eurosportem

Przez ostatni rok Interia w kategorii sportowej współpracowała redakcyjnie z Eurosport Polska (należącym do Discovery). W połowie listopada ub.r. sekcja sportowa portalu ruszyła w nowej odsłonie pod adresem Eurosport.interia.pl.

Witryna miała dwóch redaktorów naczelnych: z ramienia Interii kierował nią dotychczasowy naczelny redakcji sportowej Michał Białoński, a ze strony Eurosportu - Rafał Sak.

- Z Discovery Polska łączyła nas roczna umowa, która wygasła z dniem 14 listopada - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Filip Lenart, dyrektor działu marketingu i PR w Grupie Interia.pl. - To był świetny czas, w którym połączone redakcje wspólnie relacjonowały największe wydarzenia takie jak zimowe igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata w piłce nożnej. Mimo samych dobrych doświadczeń postanowiliśmy niezależnie budować swój produkt w obszarze sportu - uzasadnia.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/interia-z-odswiezona-aplikacja-na-androida-jak-korzystac-jak-zainstalowac,7171202656261761a ##

Dodajmy, że wiosną br. sfinalizowano przejęcie Scripps Networks Interacitve (właściciela Grupy TVN) przez Discovery. Powołano wspólne kierownictwo firm w Polsce, prezesem i dyrektorem zarządzającym został Piotr Korycki.

W konsekwencji materiały i dziennikarze z Eurosportu zaczęli pojawiać się w stacjach Grupy TVN (głównie w TVN24) oraz na portalu TVN24.pl.

- Dla Interii pełna niezależność jest szansą na wykorzystanie potencjału contentu różnych nadawców i właścicieli praw, czego emanacją jest już nawiązana współpraca z Eleven Sports. Chcemy w pełni wykorzystywać możliwości, jakie daje tematyka sportowa, stąd decyzja, by na bazie doświadczenia Michała Białońskiego rozwijać autorski serwis i móc elastycznie dopasowywać jego ofertę contentową, zarówno w zakresie treści redakcyjnych, jak i reklamowych, do wymagań, stawianych przez rynek - podkreśla Filip Lenart.

tw
Autor artykułu:
tw
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online