Apple: iOS12 będzie szybszy i dostępny dla starszych urządzeń

Podczas tegorocznej konferencji WWDC koncern Apple zapowiedział nowości w mobilnym systemie operacyjnym iOS12. Platforma ma działać sprawniej od poprzednika, zaoferuje też inteligentną podpowiedź zdjęć w wyszukiwarce, aplikację pozwalającą na mierzenie obiektów oraz skróty ułatwiające korzystanie z asystentki Siri.

ps
ps
Udostępnij artykuł:
Apple: iOS12 będzie szybszy i dostępny dla starszych urządzeń

Tegoroczna konferencja WWDC, na której Apple zapowiada najnowsze rozwiązania planowane przez firmę w perspektywie nadchodzących miesięcy rozpoczęła się w poniedziałek.

Głównym elementem prezentacji przedstawionej przez Apple była nowa wersja systemu iOS12 przeznaczonego do urządzeń mobilnych.

Apple zapowiedział, że iOS12 będzie dostępny dla użytkowników wszystkich urządzeń pracujących obecnie pod kontrolą systemu iOS11. Na liście znalazły się m.in. smartfony iPhone 5S, iPhone SE, iPhone 6 and 6 Plus, iPhone 6S and 6S Plus, iPhone 7 and 7 Plus, iPhone 8, 8 Plus, iPhone X, iPady mini 2, mini 3 oraz urządzenia iPod touch 6 generacji.

Apple obiecał znaczne przyspieszenie działania iOS-a12. Według producenta system zapewni sprawniejsze uruchamianie aplikacji o 40 proc., o połowę szybsze działanie klawiatury oraz o 70-proc. sprawniejsze funkcjonowanie aparatu wbudowanego w urządzenia pochodzące od Apple.

Wśród nowych narzędzi wykorzystujących środowisko AR ma się pojawić aplikacja o nazwie Measure pozwalająca na zmierzenie wymiarów konkretnego przedmiotu po uchwyceniu go na wyświetlaczu urządzenia.

Kolejna nowość w iOS12 ma dotyczyć wyszukiwania zdjęć. Zgodnie z zapowiedzią Apple w tej opcji użytkownik znajdzie funkcje umożliwiające odszukanie fotografii na podstawie ich lokalizacji lub związanych z nimi wydarzeń. Z kolei mechanizm oparty na sztucznej inteligencji ma sugerować użytkownikowi zestaw zdjęć na podstawie historii jego zachowań związanych z urządzeniem.

Apple zapowiedział także kilka usprawnień związanych z inteligentną platformą Siri, którą będzie można obsługiwać za pomocą skrótów. Tworząc konkretny skrót użytkownik będzie mógł przypisać reakcje Siri na zdefiniowane przez siebie polecenia. Nowości w iOS12 dotyczą także wbudowanych w system aplikacji, takich jak Apple News, Giełda czy iBooks.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Akcja przeciwko piratom IPTV z udziałem polskich służb. Wiele zatrzymań

Akcja przeciwko piratom IPTV z udziałem polskich służb. Wiele zatrzymań

Grupa Canal+ szuka nowych inwestorów. Zrealizowała obietnicę sprzed fuzji

Grupa Canal+ szuka nowych inwestorów. Zrealizowała obietnicę sprzed fuzji

Amerykanie usuwają rosyjski komunikator z App Store

Amerykanie usuwają rosyjski komunikator z App Store

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Koniec internetu dla ludzi? Algorytmy i boty zaczynają dominować sieć

Koniec internetu dla ludzi? Algorytmy i boty zaczynają dominować sieć