Twoje Radio będzie słychać także w Goleniowie

Podczas środowego (8 lutego) posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakończyła postępowanie koncesyjne w sprawie rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w Goleniowie. Konkurs wygrała spółka Twoje Radio, która uruchomi w tym mieście rozgłośnię o tej samej nazwie.

ram
ram
Udostępnij artykuł:
Twoje Radio będzie słychać także w Goleniowie

- Rada podjęła uchwałę o rozszerzeniu koncesji spółce Twoje Radio ze Stargardu o stację nadawczą w Goleniowie - informuje nas Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT. Chodzi o częstotliwość 101,0 MHz w tym niewielkim mieście (21 tys. mieszkańców) w województwie zachodniopomorskim. Stacja będzie rozpowszechniać program radiowy o zasięgu lokalnym i charakterze uniwersalnym pod nazwą Twoje Radio.

Do konkursu rozpisanego 1 września 2022 r. przez przewodniczącego KRRiT zgłosiły się dwa podmioty. Oprócz zwycięskiej spółki Twoje Radio zainteresowana nadawaniem była także spółka KochamRadio, która planowała uruchomić w Goleniowie radio pod nazwą Super FM Szczecin.

Twoje Radio to lokalna rozgłośnia uruchomiona w maju 2014 r. w Stargardzie. Szefem rozgłośni jest jej założyciel - Jacek Dziakowicz. Przez pierwsze trzy lata stacja nadawała jako Radio Stargard. Wraz z rozszerzeniem zasięgu zmieniono nazwę. Teraz Twoje Radio słychać nie tylko w Stargardzie, ale też w Myśliborzu, Koszalinie i Świnoujściu.

Sporo konkursów radiowych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wrześniu ub.r. rozpisała aż dziewięć konkursów radiowych. Nadawcy mogli powalczyć o częstotliwości radiowe nie tylko w Goleniowie, ale też w Chojnicach, Dębicy, Gródku, Słupsku, Lęborku, Redzie, Skierniewicach i Łowiczu.

Natomiast tuż przed świętami Bożego Narodzenia KRRiT ogłosiła listę kolejnych częstotliwości radiowych przeznaczonych do postępowań koncesyjnych. Znalazły się na niej cztery dawne miasta wojewódzkie: Bydgoszcz z częstotliwością 99,5 MHz, Białystok - 94,8 MHz, Suwałki - 89,4 MHz oraz Elbląg - 106,4 MHz. W każdym z konkursów chodzi o rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym, zawierającym tematykę lokalną dotyczącą wskazanego w ogłoszeniu miasta oraz jego okolic.

Od czterech miesięcy KRRiT obraduje w nowym składzie. Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się 10 października ub.r., Maciej Świrski został wybrany na przewodniczącego, a Agnieszka Glapiak na wiceprzewodniczącą. Oboje zostali wybrani do KRRiT przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że w Radzie zasiadać będzie także była szefowa "Wiadomości" TVP1 Marzena Paczuska i dr hab. Hanna Karp, medioznawca z toruńskiej uczelni związanej z Tadeuszem Rydzykiem. Opozycyjny Senat wybrał prof. Tadeusza Kowalskiego, medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online