Japoński wysyp nowości Sony

W tym tygodniu firma Sony zaprezentowała szereg nowych urządzeń, w tym m.in. serię nagrywarek DVD z dyskami twardymi, handhelda CLIE PEG-VZ90 oraz dwa modele konsol PSX

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

W listopadzie i grudniu rozpocznie się sprzedaż aż 5 nowych modeli nagrywarek DVD wyposażonych w dyski twarde - RDR-HX50, RDR-HX70, RDR-HX90, RDR-HX100 i RDR-VH80. Najlepszym modelem będzie urządzenie Sony RDR-HX100 z dyskiem twardym o pojemności 400GB. Wszystkie nowe nagrywarki mogą pracować w trybie HQ+ i posiadają wbudowane EPG. Z kolei model Sony RDR-VH80 posiada kieszeń na standardowe kasety wideo, co umożliwia bezpośrednie przegrywanie ulubionych filmów z nietrwałych kaset na pojemne płyty DVD.

Pomimo tego, że Sony już od kilku miesięcy wycofało się ze sprzedaży organizerów CLIE poza Japonią, to firma bynajmniej nie zaprzestała rozwoju tych urządzeń. Owocem tych prac jest nowy model CLIE PEG-VZ90, który wyglądem przypomina bardziej przenośny odtwarzacz wideo, niż tradycyjnego PDA. Warto zwrócić uwagę na zastosowany w urządzeniu wyświetlacz OLED. Organizer jest wyposażony w dwa sloty pamięci flash: Memorystick i CF. To chyba pierwsze urządzenie Sony, które jest zgodne z innym formatem pamięci, niż Memorystick. CLIE VZ90 posiada oprogramowanie umożliwiające odtwarzanie filmów, przeglądanie zdjęć oraz słuchanie muzyki. Handheld pracuje na systemie operacyjnym Palm 5.2.1, a jego serce stanowi procesor Sony Handheld Engine 123MHz.

Ostatnimi z nowości są dwa modele konsol Sony PSX Game Console. Urządzenia są wyposażone w odtwarzacz DVD, cyfrowy magnetowid oraz dysk twardy o pojemności 160GB (model DESR-5500) oraz 250GB (model DESR-7500). W obydwu konsolach poprawiono funkcję nagrywania sygnału TV.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kanały tematyczne lawinowo tracą przychody. Alarmujące dane z europejskiego rynku

Kanały tematyczne lawinowo tracą przychody. Alarmujące dane z europejskiego rynku

Dino będzie rekrutować do stacji paliw. "Budujemy nowoczesną sieć w całej Polsce"

Dino będzie rekrutować do stacji paliw. "Budujemy nowoczesną sieć w całej Polsce"

Znany nadawca redukuje 600 miejsc pracy

Znany nadawca redukuje 600 miejsc pracy

Kanał Canal+ Action poszerza zasięg

Kanał Canal+ Action poszerza zasięg

Big techy tworzą własne media. Chcą kontrolować narrację

Big techy tworzą własne media. Chcą kontrolować narrację

Kolejny dyrektor w telewizji wPolsce24. Z przeszłością w TVP

Kolejny dyrektor w telewizji wPolsce24. Z przeszłością w TVP