Kanały dziecięce: Nickelodeon, Polsat JimJam i ZigZap na plusie - pozostali tracą

W lipcu br. wśród kanałów dla dzieci największy wzrost zanotował Nickelodeon. Widzów straciły zaś, znajdujące się w pierwszej trójce, Disney Channel, Disney XD i Cartoon Network.

tp
tp
Udostępnij artykuł:

Blisko 85-procentowy wzrost Nickelodeon pozwolił stacji zbliżyć się do podium, które od kilku miesięcy regularnie traci na oglądalności. W lipcu będący lider zestawienia - Disney Channel zmniejszył swoje udziały w stosunku do roku ubiegłego o 15,2 proc. i obecnie ma 1,3 proc. rynku. Drugi w kolejności Disney XD zanotował spadek o 6,6 proc., a trzeci Cartoon Network - o 17,6 proc.

Na uwagę zasługuje też dynamiczny wzrost Polsat JimJam, który zwiększył swój udział o 67,5 proc. i obecnie ma 0,28 proc. rynku. Trzecim i zarazem ostatnim kanałem na plusie jest ZigZap/Hyper. W lipcu zyskał on 35,2 proc. i w efekcie jego udział w oglądalności ukształtował się na poziomie 0,12 proc.

Największy spadek w zestawieniu zanotował natomiast zajmujący ostatnie miejsce kanał CBeebies. Jego udział spadł o 64,7 proc.

 

W grupie wiekowej 4-15 tendencja wygląda bardzo podobnie. Także i tutaj liderami wzrostu są Nickelodeon i Polsat JimJam, a spadku - CBeebies. W przeciwieństwie jednak do ogólnego zestawienia straty nie zanotował Disney XD, podnosząc swój udział o 0,7 proc.

 

Najpopularniejszym programem emitowanym na antenie  Disney Channel w lipcu br. był film familijny „16 życzeń”. Obejrzało go blisko 325 tys. osób (7,5 proc. udziału). Niewiele gorsza była druga w rankingu, animowana produkcja „Auta” (302,7 tys. widzów i 5,5 proc. udziału). 

Wszystkie dane Nielsen Audience Measurement dzięki uprzejmości At Media.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Takiego badania jeszcze nie było. Ujawniono, ile zarabiają dziennikarze lokalni

Takiego badania jeszcze nie było. Ujawniono, ile zarabiają dziennikarze lokalni

Była Miss Polski z programem w Gońcu

Była Miss Polski z programem w Gońcu

Miliony od państwowych gigantów dla publicystki wPolsce24. "To bezpodstawne oszczerstwa"

Miliony od państwowych gigantów dla publicystki wPolsce24. "To bezpodstawne oszczerstwa"

Przeprosiny nie wystarczyły. Donald Trump chce 10 mld dolarów od BBC

Reklama, która nie wygląda jak reklama: lekcja skuteczności z nominacji TikTok Ad Awards
Materiał reklamowy

Reklama, która nie wygląda jak reklama: lekcja skuteczności z nominacji TikTok Ad Awards

Port Polska czy Port Wpadka? Coś poszło nie tak z rebrandingiem CPK

Port Polska czy Port Wpadka? Coś poszło nie tak z rebrandingiem CPK