Katarzyna Janowska redaktor naczelną działu kultury w Grupie Onet-RASP

Katarzyna Janowska, była dyrektor kanału TVP Kultura, dołącza do Grupy Onet-RASP. Będzie redaktor naczelną działu kultury - ma odpowiadać za rozwój treści o tej tematyce, w tym oferty wideo.

pp
pp
Udostępnij artykuł:
Katarzyna Janowska redaktor naczelną działu kultury w Grupie Onet-RASP
Katarzyna Janowska

Katarzynie Janowskiej będą podlegać zespoły redakcyjne działu Kultura w Krakowie i w Warszawie. Do jej głównych zadań będzie należało rozwijanie treści i tworzenie nowych formatów poświęconych kulturze, ze szczególnym naciskiem na produkcje wideo. Janowska będzie podlegać Karinie Hertel, dyrektor zarządzającej segmentem Lifestyle & Kobieta w Grupie Onet-RASP.

Jednym z nowych przedsięwzięć działu Kultura będzie program wideo, podczas którego będą prowadzone aukcje dzieł młodych artystów. Środki pozyskane w ten sposób przekażemy na rozwój i wspieranie polskiej kultury.

- Nasze serwisy z obszaru Lifestyle&Kobieta były utożsamiane do tej pory przede wszystkim z rozrywką. Jednak w najbliższej przyszłości będziemy kłaść silny nacisk na rozwój i uzupełnienie oferty treściami poświęconymi kulturze, w tym teatrowi, sztukom wizualnym, muzyce klasycznej. Tak właśnie rozumiemy misyjność Onetu, który powinien być dla swoich odbiorców źródłem informacji o ważnych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie - komentuje Karina Hertel.

Janowska to kolejny doświadczony dziennikarz zatrudniony w ostatnim okresie przez Grupę Onet-RASP. Od marca w firmie na stanowiskach dyrektorskich pracują Bartosz Węglarczyk, Roman Młodkowski i Łukasz Grass.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/aplikacja-mobilna-onetu-w-nowej-wersji-z-innym-wygladem-wieksza-personalizacja-i-wideo-na-zywo ##

Od lipca 2011 roku Janowska kierowała kanałem TVP Kultura  - z TVP odeszła pod koniec grudnia ub.r. wraz z grupą innych dyrektorów, tuż przed zmianą zarządu firmy. W stacji była też gospodynią talk-show „Hala odlotów”. Wcześniej współpracowała z tym kanałem jako dziennikarka. W przeszłości dla Telewizji Polskiej wspólnie z Piotrem Mucharskim zrealizowała cykle „Rozmowy na koniec wieku” oraz „Rozmowy na nowy wiek”, w których rozmawiali z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiej kultury, nauki czy religii.

W przeszłości Katarzyna Janowska była też redaktor naczelną „Przekroju”, szefową kanału nTalk stworzonego przez platformę n oraz dziennikarką „Polityki” i „Gazety Wyborczej”.

Według badania gemiusAudience w marcu br. strony i aplikacje Grupy Onet-RASP miały 16,02 mln realnych użytkowników (a sam portal Onet.pl - 13,42 mln) na komputerach, 12,42 mln na smartfonach i 1,6 mln na tabletach.

pp
Autor artykułu:
pp
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Połowa TikToka w USA sprzedana. Tego samego inwestora może mieć właściciel TVN

Połowa TikToka w USA sprzedana. Tego samego inwestora może mieć właściciel TVN

Polskie Radio 24 z nową oprawą dźwiękową

Polskie Radio 24 z nową oprawą dźwiękową

Nowa prezes PwC w CEE. Agnieszka Gajewska zastąpi Adama Krasonia

Nowa prezes PwC w CEE. Agnieszka Gajewska zastąpi Adama Krasonia

Dorota Wysocka-Schnepf stawia na YouTube'a. "Poczucie powinności wobec prawdy" [TYLKO U NAS]

Dorota Wysocka-Schnepf stawia na YouTube'a. "Poczucie powinności wobec prawdy" [TYLKO U NAS]

New Balance MADE in USA
Materiał reklamowy

New Balance MADE in USA

Wielka przeprowadzka "Królowej przetrwania". Programu nie będzie w TVN7

Wielka przeprowadzka "Królowej przetrwania". Programu nie będzie w TVN7