Pracownicy KGHM dostaną 10 proc. podwyżki i po 2 tys. zł

Zarząd KGHM zawarł porozumienie z centralami związkowymi. Załoga otrzyma podwyżkę w wysokości 10 proc. od stycznia 2022 roku. Pracownicy Polskiej Miedzi dostaną dodatkowo jednorazową gratyfikację w wysokości 2.000 zł - podał KGHM w komunikacie prasowym.

pap
pap
Udostępnij artykuł:
Pracownicy KGHM dostaną 10 proc. podwyżki i po 2 tys. zł

"Negocjacje płacowe potwierdzają podejście zarządu KGHM – od kilku lat podwyżki są znaczące, a wypracowanym zyskiem dzielimy się z pracownikami. Stale prowadzony dialog i rzetelne podejście do postulatów strony społecznej zaowocowały szybkim porozumieniem. Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10 proc., już od wypłaty za styczeń" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Marcin Chludziński, prezes KGHM.

KGHM Polska Miedź zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. Średnie wynagrodzenie za zeszły rok to ponad 13.500 zł.

Głównym akcjonariuszem KGHM jest Skarb Państwa, ma walory stanowiące 31,8 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Rząd chce obniżyć podatek miedziowy

Sejm pracuje nad obniżką podatku miedziowego. Rząd zaproponował czasowo, w okresie od 1 stycznia do 30 listopada 2022 r., obniżkę podatku od kopalin o ok. 30 proc. Koszt dla budżetu miałby wynieść ok. 726 mln zł.

Za projektem dot. obniżenia podatku miedziowego opowiedziała się komisja sejmowa. W uzasadnieniu projektu podano, że obowiązujący wymiar podatku, przy aktualnych cenach miedzi na rynkach światowych ogranicza możliwości rozwojowe podatników i zdolność do konkurowania na globalnym rynku metali.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"