SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HFPC skarży do KRRiT materiały „Wiadomości” o organizacjach pozarządowych. „Nierzetelne, na szkodę dobra publicznego”

Helsińska Fundacja Praw Człowieka skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na ostatnie materiały „Wiadomości” TVP1 w negatywnym świetle przedstawiające niektóre organizacje pozarządowe. - Kampania wymierzona w sektor organizacji pozarządowych jest działaniem na szkodę dobra publicznego, którego media publiczne zobowiązane są chronić - uważa HFPC.

Dołącz do dyskusji: HFPC skarży do KRRiT materiały „Wiadomości” o organizacjach pozarządowych. „Nierzetelne, na szkodę dobra publicznego”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ghjk
Wiadomości TVP-dobra robota,teraz wiemy lepiej co i kto kryje się za fundacjami.


Rozumiem, że następne będą reportaże o fundacjach, w których zasiadali i zasiadają obecnie rządzący i ich pociotki.
odpowiedź
User
ała
Wiadomości TVP-dobra robota,teraz wiemy lepiej co i kto kryje się za fundacjami.


Rozumiem, że następne będą reportaże o fundacjach, w których zasiadali i zasiadają obecnie rządzący i ich pociotki.


Wyobraźmy sobie na chwilę, że Wiadomości robią dokładnie taki sam materiał o fundacjach wspieranych przez obecnie rządzących. Wiem, że to założenie nierealne, ale spróbujmy sobie wyobrazić.
I że zrobią go przy użyciu tych metod dziennikarskich, które zastosowano dla wykonania materiału, którego dotyczy w.w. skarga.

Byłbym bardzo zasmucony takim materiałem. Materiał wykonany taką metodą dążyłby do jednej tezy: "Wszyscy Polacy i wszystkie fundacje/stowarzyszenia, to k*y i złodzieje, nie wyłączając nas!"

A to nie jest prawda. Jest bardzo wiele fundacji i stowarzyszeń: zarówno tych, w których są dzieci "pro" jak i "anty" pisowców, które dobrze wykonują swą pracę. Oczywiście, ze względu na pewien wybór podejścia do społeczeństwa lokalnego jest więcej fundacji nie-pisowskich, niż pisowskich, ale po stronie konserwatywnej ta lukę wypełniają organizacje kościelne.

I byłoby bardzo źle, gdyby przez doraźny cel polityczny w postaci najazdu na "wroga partii i wodza" w postaci Rzeplińskiego, rykoszetem ucierpiało wielu ludzi zajmujących się działalnością pozarządową.

To niestety nie jest tak, że gdy pluje się np. na Owsiaka lub fundacje wspierające samorządy i oświatę, to rykoszet w postaci obniżonego zaufania do WSZYSTKICH fundacji nie dotknie np. Caritas.

Akcja czyni reakcję. Dziś szuka się haka na fundacje po stronie nie-pisowskiej. Ale czy jutro nie będzie szukania haka na Caritas Archidiecezji XY?

Złe nasienie nienawiści kiełkuje łatwo.
odpowiedź
User
jadek
To nie szukanie haków tylko pokazywanie mafii... z podatków z ministerstw urzędów miast funduszy na chorych niepełnosprawnych bezpieczeństwo etc opłacane jest luksusowe życie owsiakow rzeplinskich Komorowskich itd i nie wolno o tym mówić? Rodzice u władzy a małe moski zamiast iść do pracy za 2 tys na rękę biorą miliony dotacji? W USA by ich powsadzali a tu komuna ich broni
odpowiedź
<